Česká spořitelna

  • Stavební spoření se zhodnocením vkladů až 6,8 % ročně.
  • Založení a vedení běžného účtu zdarma.
  • Spořicí účet: S Plus účtem vklady do 200 000 Kč s úrokem 3,25 % ročně.
Srovnat spořicí účty

Stručná historie České spořitelny

Historie České spořitelny sahá až do první poloviny 19. století, tedy do dob Rakouska-Uherska. Celkově se jedná o banku s nejdelší tradicí na českém trhu. 

Své služby poskytuje jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům i obcím. Financuje i velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů.

Česká spořitelna je jednou z nejznámějších českých bank s rozsáhlou sítí poboček i bankomatů. I přes její dlouholetou tradici a historii se nejedná o konzervativní instituci, ale o banku, která přináší inovace a technické novinky, jako jsou vkladomaty, BankID nebo nový internet banking. 

Produkty od České spořitelny

Běžný účet

Běžný účet od České spořitelny si založíte snadno, online a nečekají vás u něj žádné skryté poplatky. Své finance si pak můžete přehledně spravovat ze svého telefonu přes mobilní aplikaci George. 

Česká spořitelna nabízí více variant běžných účtů, například také Plus účet, studentský a dětský účet nebo účet v cizí měně.

Podívejte se, jak si běžný účet od ČS stojí ve srovnání s ostatními běžnými účty.  

Spořicí účet

Se Spořením od České spořitelny budete mít vaše peníze neustále k dispozici. Nečekají na vás ani žádné skryté poplatky na zřízení nebo vedení účtu. A pokud budete investovat pravidelně, můžete se těšit na bonusový úrok za pravidelné investování. Srovnejte si spořicí účty napříč bankami v kalkulačce spořicích účtů.

Hypotéka

S hypotékou od České spořitelny můžete získat úvěr ve výši až 90 % hodnoty nemovitosti. Vyřízení hypotéky a její správa vás nebude stát ani korunu a čerpat ji můžete už druhý den od podpisu úvěrové smlouvy. Podívejte se také, jak si stojí ve srovnání s ostatními hypotékami

Půjčky

Půjčka od České spořitelny vám odpustí pěknou řádku splátek – stačí řádně platit. Půjčku tak doplatíte dřív a ušetříte. Její vedení i poskytnutí je zdarma. Srovnejte si půjčky napříč bankami prostřednictvím naší kalkulačky.

Stavební spoření

Česká spořitelna nabízí stavební spoření s Buřinkou s garantovaným úrokem z vkladů minimálně po dobu 6 let. A pokud za rok do spoření vložíte minimální požadovanou částku, můžete čerpat státní podporu. Stavební spoření si můžete srovnat v naší kalkulačce.

Česká spořitelna také nabízí cestovní pojištění, a to přímo v mobilní aplikaci George.

Srovnat běžné účty

Ceny a nabídka: Česká spořitelna

Srovnejte si ceny a podívejte se na nabídku běžných účtů, spořicích účtů, hypoték, půjček a stavebního spoření. Ceníky k produktům od České spořitelny najdete na tomto odkazu

Kód banky

  • Kód České spořitelny: 0800
  • BIC kód (SWIFT): GIBACZPX
  • : 45244782

Kontakt

Srovnat hypotéky

Infolinka

  • 800 207 207 
  • Dostupnost: 24/7 
  • Ze zahraničí: +420 956 777 901 
  • Linka pro George (internetové bankovnictví): 956 777 438, ze zahraničí +420 956 777 438 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Ceníky služeb od České spořitelny pro soukromé klienty najdete na tomto odkazu

Do internetového bankovnictví George se můžete přihlásit vložením tohoto odkazu do vašeho prohlížeče: https://bezpecnost.csas.cz/wlogin/?app_id=GEORGE 

Seznam poboček a bankomatů České spořitelny najdete na tomto odkazu

S naším online srovnáním spořicích účtů je to hračka. Účty si můžete srovnat podle poplatků za vedení nebo podle úrokové sazby. Ta udává, kolik vám peníze vydělají. Důležitá jsou i pásma úročení – kdy banka vklad rozdělí a každou jeho část úročí jinak.

Některé spořicí účty mají navíc povinný minimální vklad nebo zůstatek. Ne každému to může vyhovovat.

Mezi největší výhody stavebního spoření patří státní podpora ve výši 10 % z ročně naspořené částky, a to až do výše 1 000 Kč. Ta dělá ze stavebního spoření jeden z nejvýhodnějších a nejméně rizikových produktů určených ke zhodnocení financí. Vklady i úroky jsou navíc pojištěny až do výše 100 000 eur. 

Výše splátek

Splátka by neměla ukrajovat příliš velkou část vašeho měsíčního příjmu. Zkuste si proto nějaký čas odkládat částku, kterou byste měli posílat bance.

Doba splatnosti

Důležitá je i dobře nastavená doba splatnosti. Nevolte za každou cenu co nejkratší, abyste měli hypotéku rychleji z krku. Raději si ji nastavte tak, aby vám opravdu vyhovovala výše měsíčních splátek.

Úroková sazba

Banky často komunikují úroky hypoték „OD“, na ně ale málokdo dosáhne, pokud si nesjedná u banky nějaké doplňkové produkty. Ty ale nejsou vždy výhodné.

Poplatky

S hypotékou jsou také často spojeny poplatky: za vyřízení, odhad ceny nemovitosti, vedení úvěrového účtu atd. Zajímejte se proto o to, co si banka, u které chcete žádat o hypotéku, všechno účtuje. V ideálním případě uhradíte pouze poplatek za vklad na katastrálním úřadu.

Přečtete si našich 10 tipů, podle čeho vybírat hypotéku.

Banku budou zajímat hlavně vaše pravidelné příjmy. Ty budete muset řádně doložit. Někdy pro vás ale může být doložení příjmů téměř bez práce. Když o hypotéku žádáte u banky, do které vám chodí každý měsíc výplata, většinou nemusíte už příjmy složitě dokazovat.

Stejně tak jsou důležité i vaše výdaje, a to včetně dosavadních závazků (půjček, kreditních karet, kontokorentů aj.). Aby si banka ověřila, že nemáte problémy se splácením, nahlédne také do registrů úvěrů – BRKI, NRKI a SOLUS.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.