Půjčka pro ženy na mateřské

 

Příchod miminka na svět je radostnou událostí. Rodině však s sebou zároveň přináší významné zvýšení výdajů na pořízení vybavení pro nového člena. S tím obvykle rádi finančně vypomohou přátelé a nejbližší rodina. Jenže jak miminko roste, jeho nároky se neustále zvětšují.

Přestává být závislé pouze na krmení mateřským mlékem, a k jeho potřebám přibývá nutnost přípravy jídla. Kdo chce své dítě krmit kvalitně a zdravě, ví, že výdaje za potraviny se v tomto případě téměř shodují s náklady dospělého člověka. A v tuto chvíli mladé rodiny obvykle více a více pociťují výpadek příjmů maminky, z jejího předchozího zaměstnání.

 

V případě, že nemá rodina dostatečné finanční rezervy, může brzy nastat okamžik, kdy bude hospodařit s napjatým domácím rozpočtem. Ten může táhnout svými příjmy tatínek, anebo v horším případě pouze sama maminka, je-li matkou samoživitelkou. Potom každá nenadálá událost, jakou je třeba porucha pračky, nutnost koupit nové boty nebo zpoždění výplaty mateřského příspěvku, může rodinu finančně ohrozit. V této chvíli většina rodin zauvažuje o možnosti půjčit si.

Pojďme se podívat, jak v této tíživé situaci postupovat:

  • Nejdříve zkuste požádat rodinu

Nejrychlejší úvěr s nejnižšími či nulovými úroky je půjčka od rodiny nebo přátel. Pokud máte tuto možnost, využijte ji. Pokuste se přenést přes nepříjemný pocit, že by Vám rodiče mohli díky této „službě“ více mluvit do života. Na oplátku získáte potřebnou částku peněz, přijatelnou dobu splácení i rozumnou výši splátek. V případě dočasné neschopnosti splácet se s rodinou jiště domluvíte mnohem snáz než s kteroukoliv finanční institucí.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku!
 
  • Obraťte se na banku

Pokud nemáte možnost vypůjčit si od rodičů nebo přátel, můžete zkusit požádat o půjčku v bance. Většina bank samotným ženám na mateřské dovolené peníze nepůjčí, protože jejich jediným příjmem je mateřský příspěvek od státu. Ten je ve výši pouhých několika tisíc korun a téměř beze zbytku slouží k pokrytí výdajů rodiny. Není tudíž pro banku dostatečnou zárukou. Nic ale nebrání tomu, aby o půjčku požádal váš partner. Ten už má šanci osobní bankovní úvěr získat, neboť může doložit potvrzení o svém příjmu. Vyzkoušet můžete naši kalkulačku půjček, která vám vypočte, jaká půjčka je pro vás nejvýhodnější.

  • Zkuste nebankovní společnosti

Pokud neuspějete s bankovní půjčkou, můžete sáhnout po nabídkách nebankovních společností. Většina z nich půjčky pro ženy na mateřské dovolené poskytuje. Výše úvěru je však velmi nízká. Obvykle jsou u nich půjčky pro ženy na MD limitovány maximální částkou 5.000,- Kč. Jen výjimečně lze získat částku do 10.000,- Kč. Tyto úvěry jsou tedy určené pouze k rychlému vyřešení akutní finanční situace, nikoli k dlouhodobému financování. Úroky u těchto půjček jsou díky rizikovosti pro věřitele zpravidla velmi vysoké. Pohybují se mezi 20 – 30%. Splatnost půjčky pro ženy na MD je obvykle 30 dní. Z nebankovních společnosti můžeme doporučit například půjčku od společnosti Ferratum.

Zvažte tedy pečlivě všechny možnosti. Pokuste se vyhnout unáhleným rozhodnutím, kterých byste mohli později litovat. V případě žádosti o úvěr si dobře promyslete strategii jeho splácení. Vyhnete se tak situaci, kdy si budete na splacení úvěru muset půjčovat další peníze jinde. Výdaje, které můžete odložit, zkuste posunout na dobu, kdy se Vám podaří něco našetřit. Příjmy naopak navyšte prodejem nepotřebných věcí.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2