Vyplatí se vám tarif, nebo předplacená karta?

Vyplatí se vám váš současný tarif, nebo by vás vyšla levněji předplacená karta? Každý používáme mobilní telefon jinak často. Neexistuje tarif, který by uspokojil všechny. Naštěstí mobilní operátoři nabízejí více možností. Pojďme si je představit.  

Srovnat mobilní tarify

Předplacená karta: Levné volání bez tarifu

Jedním ze způsobů, jak platit za služby operátorům, jsou předplacené karty

Dopředu si koupíte kredit, který pak postupně utrácíte za mobilní služby. Neplatíte tedy žádné pravidelné měsíční poplatky. Kredit se odečítá pouze za provolané minuty a poslané SMS. Když telefon nepoužíváte, nic nezaplatíte. Výdaje máte plně pod kontrolou

Ceny služeb jsou ale obvykle dražší než u paušálních tarifů. Při volání jste omezeni kreditem. Pokud ho vyčerpáte, můžete hovory a zprávy pouze přijímat. Dovoláte se tak jen na nouzová čísla.

Pro koho se předplacené karty vhodné?

Předplacenky oceňují hlavně lidé, kteří volají méně a chtějí mít své výdaje pod kontrolou

Velmi často je rodiče pořizují svým dětem. Mají díky nim přehled o útratě. Další, kdo preferuje mobilní tarify bez paušálu, jsou senioři. Ti zpravidla telefon používají zřídka, a proto je pro ně nevýhodné platit zbytečně vysoké měsíční poplatky.

Výhody předplacených karet

+ Anonymita. Nemusíte udávat osobní údaje.

+ Nejste vázáni smlouvou.

+ Máte kontrolu nad svými výdaji.

Nevýhody předplacených karet

- Jste omezeni kreditem.

- Ceny služeb jsou vyšší než u paušálu.

- Nezískáte mobil ani tablet za zvýhodněnou cenu.

Srovnat předplacené karty

Tarif můžete mít na smlouvu i bez závazku

Operátoři nabízejí širokou škálu různých mobilních tarifů. Jejich součástí je určitý počet minut, které můžete provolat do vlastní a cizí sítě, počet SMS a také množství dat. Pokud služby zahrnuté ve svém balíčku vyčerpáte, platíte za každou další provolanou minutu i odeslanou esemesku podle sazeb daného operátora. 

Data můžete jednorázově dokoupit, nebo existuje možnost navýšit jejich počet na stálo. Za takovou službu zaplatíte dle platného ceníku vašeho operátora. Tarify se často pojí s dlouhodobou smlouvou, obvykle na dva roky. Pro lidi, kteří preferují volnost, nabízí operátoři smlouvy bez závazků. Počítejte však s tím, že zaplatíte vyšší měsíční paušál než u smluv se závazkem.

Komu se paušální tarif vyplatí?

Pravidelně platit předem stanovený měsíční poplatek za služby vyjde výhodně těm, kteří telefon aktivně využívají. S předplacenou kartou byste se nedoplatili. K paušálním tarifům navíc dávají operátoři výrazné slevy na nové mobilní telefony a tablety.

Výhody paušálu

+ Platíte méně za volání i esemesky.

+ Neomezuje vás stav kreditu

+ Můžete využít slevových akcí operátora.

Nevýhody paušálu

- Platíte pravidelné měsíční poplatky.

- Většinou jste vázáni smlouvou.

- Operátora nemůžete libovolně změnit.

Srovnat neomezené tarify

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nový mobilní tarif si vyberete ve srovnání za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem.

Nemusíte sami vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód). Pokud OKU neznáte, nezoufejte. Náš specialista vám ho pomůže najít v internetové samoobsluze vašeho operátora nebo ve staré smlouvě.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Vybrali jste si nový mobilní tarif, ale u stávajícího operátora máte smlouvu na dobu určitou? Závazek můžete ukončit předčasně, aniž byste museli platit tučné sankce. Záleží, kdy jste podepsali stávající smlouvu.

Obecně mohou nastat 2 situace:

1. Neplatíte nic

Pokud vypovídáte smlouvu po 3 měsících od doby, kdy jste ji uzavřeli, neplatíte ani korunu.

2. Zaplatíte jen 1/20 paušálů zbývajících do konce smlouvy

Pokud vypovídáte smlouvu do 3 měsíců od doby, kdy jste ji uzavřeli, doplácíte 1/20 zbývajících paušálů.

Jestli jste od svého stávajícího operátora dostali slevu na mobilní telefon, tablet, modem nebo jiné zařízení, má právo po vás chtít, abyste mu ji zpětně proplatili. Pokud máte zařízení na splátky, musíte je doplatit.

Pokud jste fyzická osoba nebo živnostník, žádnou další pokutu vám operátor dát nemůže, a to ani pokud jste uzavřeli smlouvu před 1. 4. 2020. Kdybyste se s takovým jednáním setkali, nebojte se ozvat přímo na Český telekomunikační úřad.

Protože jsou si mobilní tarify virtuálních operátorů často velmi podobné nebo jsou extrémně nevýhodné, zařadili jsme do srovnávání pouze ty, které by vás mohly zajímat. Všechny produkty hlídáme a pravidelně aktualizujeme. Nechybí tak speciální nabídky – tarify pro seniory nebo studenty.

Pokud chcete se svým číslem přejít k jinému operátorovi, výpověď podávat nemusíte – vyřídí ji za vás váš nový poskytovatel při přenosu čísla.

V ostatních případech výpověď můžete podat písemně, telefonicky nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší cestou je předepsaný formulář, který bývá ke stažení na webových stránkách mobilního operátora.

S předplacenou kartou máte volnost. Nemusíte podepisovat smlouvu a neplatíte žádný stálý měsíční poplatek. Problém je, že i za nejlevnější předplacenku si většinou, oproti klasickému paušálu, připlatíte.

Čím víc voláte, píšete SMS a používáte data, tím víc se vyplatí pořídit si paušál. Kromě lepší ceny můžete u operátora získat i slevy na mobilní telefony nebo tablety.

Přenos čísla trvá od 5 do 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem. K přenosu čísla budete potřebovat ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný kód). OKU dostanete už při uzavření smlouvy, případně při aktivaci tarifu. Stávající zákazníci pak většinou najdou OKU v internetové samoobsluze svého operátora.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Chcete volat a posílat SMS do všech sítí zdarma? A k tomu i pořádnou porci dat? Najdeme vám tarif, který splní vaše očekávání. Stačí, když nám na sebe v kalkulačce zanecháte číslo, a my vám rádi představíme nabídku neveřejných tarifů, které jsme pro vás u mobilních operátorů vyjednali. Možná budete překvapeni, jak levně se dnes dá tarif pořídit.

Pokud si ve srovnání tarifů mobilních operátorů najdete takový, který vám vyhovuje, stačí kliknout na tlačítko „Pokračovat“ a vyplnit formulář. Do 1 pracovního dne se vám ozveme, projdeme s vámi všechny detaily tarifu, naplánujeme aktivaci a se vším vám pomůžeme.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.