Volání zdarma přes internet: Zlevněte své účty za telefon

 

Stop přemrštěným účtům za telefon. Se svými blízkými si můžete povídat hodiny a hodiny, aniž by vás to něco stálo. Stačí k tomu mít internetové připojení a chytrý mobilní telefon. Volání zdarma přes internet vám může ušetřit tisíce korun.

volání zdarma přes internetVolání přes internet zdarma zvládnete s chytrým telefonem, tabletem nebo i přes počítač. Internetové volání nezná hranice. Bezplatně můžete komunikovat s lidmi z domova i různých zemí světa. Stačí si nainstalovat program, který to umožní. Mezi nejznámější patří Skype, Viber nebo WhatsApp. Volání přes internet zdarma je dostupné nejen pro mobily, ale také pro stolní počítače, notebooky nebo tablety.

Připojte se k internetu

Abyste mohli volat zadarmo, potřebujete připojení k internetu, což v době datových tarifů není problém. Kdo chce ale ušetřit a nechce plýtvat svými drahocennými daty, připojí se k internetu přes Wi-Fi. Otevřenou bezplatnou síť najdete na celé řadě míst. Zadarmo si můžete zavolat třeba z kavárny, restaurace nebo hotelu, kde trávíte dovolenou.  

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Internet do mobilu za výhodnou cenu 

Jak zařídit, aby vám nedošla data? Pořiďte si výhodný tarif. Operátoři nabízí nespočet variant pro lidi, kteří chtějí být pořád online i ty, kteří internet použijí jen výjimečně. Srovnání vám napoví. 

Najděte si nejvýhodnější datový tarifPřejít do kalkulačky

Jak funguje telefonování přes internet

 

Kvalita hovoru při volání přes internet je srovnatelná, někdy dokonce lepší než u klasického GSM volání. Záleží na rychlosti připojení.

 

Když máte aplikaci nainstalovanou, vytvoříte si osobní účet a můžete se spojit s ostatními lidmi, kteří na svém zařízení používají stejný program. Šikovné aplikace umí synchronizovat váš telefonní seznam v mobilu a automaticky zjistit, který z vašich kontaktů používá stejnou službu.

Kromě obyčejného volání můžete přes internet posílat bezplatné SMS zprávy, fotografie nebo uskutečnit videohovor. Můžete dokonce volat na jakékoli pevné linky a mobilní telefony, které nemají komunikační program nainstalovaný. Zvládnou to například aplikace Skype či Fring. Musíte si ale dokoupit speciální kredit.

Aplikace na volání z mobilu přes internet

Volání přes internet umí všechny operační systémy, které se na chytrých mobilních telefonech používají. Ne vždy je ale potřebný program součástí továrního nastavení. Existuje nepřeberné množství mobilních aplikací, které umožňují volání přes internet zdarma.

  • Skype – jedna z nejpopulárnějších aplikací. Můžete ji použít na většinu platforem Windows, Android, iOS nebo Symbian. Za kredit lze volat na pevné linky.
  • Viber – umožňuje bezplatné volání v rámci vlastní sítě. Využívá ho přes 450 milionů uživatelů. Program sám pozná, které vaše kontakty službu používají.
  • WhatsApp – aplikace původně sloužila jen na posílání krátkých zpráv a fotografií. Nyní umí i bezplatné volání.
  • Fring – jedna z méně používaných aplikací nabízí volání až 4 uživatelů naráz. Po dobití kreditu můžete volat na klasická telefonní čísla.
Chcete ušetřit za volání? Změňte operátora! Srovnání tarifů

SIP volání zdarma přes internet

Svět internetového volání nepředstavují jen programy jako Skype nebo Viber. V poslední době stoupá počet lidí, kteří využívají technologii SIP (Session Initiation Protocol). Pro běžného uživatele se nic nemění. Volání probíhá naprosto standardně. Dokonce máte klasické telefonní číslo. Abyste mohli začít volat přes internet, musíte si ale vybrat jednoho z poskytovatelů. V České republice tuto službu zajišťuje hned několik společností. Telefonování přes internet nabízí například operátor Fayn.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 36
 

 
Oblíbení mobilní operátoři