Volání zdarma na mobil: Zlevněte si účty telefonováním přes internet

Voláním se svými blízkými zdarma přes internet můžete ušetřit tisíce korun. Dáte tím stopku vysokým účtům za telefon. Bezplatně můžete komunikovat s lidmi z různých částí světa. Stačí nainstalovat tu správnou aplikaci a mít silný internet.

Vyberte si typ tarifu

Připojte se k internetu

Abyste mohli volat zadarmo, potřebujete připojení k internetu. V době datových tarifů to není problém. Kdo chce šetřit data, může se připojit přes Wi-Fi, která je na mnoha místech bezplatná. Zadarmo si tak můžete zavolat třeba z kavárny, restaurace nebo hotelu.

Internet do mobilu za výhodnou cenu

Nevyhovuje vám současný tarif? Pořiďte si nový. Mobilní operátoři nabízí nespočet tarifů pro lidi, kteří chtějí být stále online, ale i pro ty, kteří internet používají výjimečně.

Kalkulačka mobilních tarifů

Jak funguje telefonování přes internet?

Vyberte si aplikaci pro online volání – může jít třeba o WhatsApp, Viber, Skype, Signal nebo Messenger. Pravděpodobně už jednu z těchto aplikací máte v telefonu nainstalovanou. Pokud ne, stačí ji jednoduše stáhnout.

V nainstalované aplikaci si vytvořte osobní účet. Poté se můžete se spojit s ostatními lidmi, kteří na svém zařízení používají stejný program. Dnešní aplikace umí synchronizovat váš telefonní seznam v mobilu a automaticky zjistit, který z vašich kontaktů používá stejnou službu.

Kromě obyčejného volání můžete přes internet posílat bezplatné zprávy, fotografie nebo uskutečnit videohovor. 

Aplikace na volání z mobilu přes internet

Volání přes internet umí všechny operační systémy, které se na chytrých mobilních telefonech používají. Ne vždy je ale potřebný program součástí továrního nastavení. Existuje nepřeberné množství mobilních aplikací, které umožňují volání přes internet zdarma.

  • Skype je jedna z populárních aplikací. Můžete ji použít na většinu platforem Windows, Android a iOS. Za kredit můžete volat na pevné linky.
  • Viber umožňuje bezplatné volání v rámci vlastní sítě. Program sám pozná, které vaše kontakty službu používají.
  • WhatsApp patří mezi oblíbené mobilní aplikace, které jdou nainstalovat i do počítače. Můžete si přes něj posílat obrázky, psát zprávy, telefonovat s videem i bez. 
  • Signal je další z aplikací, která má totožné funkce jako WhatsApp. Podporu tu má chat mezi dvěma lidmi i skupinová konverzace mezi více účastníky.
  • Messenger je aplikací od společnosti Meta Platforms, která vlastní i Facebook. Podporuje chat s jedním i více lidmi, videohovory i klasické hovory.
Srovnat neomezené tarify

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nový mobilní tarif si vyberete ve srovnání za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem.

Nemusíte sami vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód). Pokud OKU neznáte, nezoufejte. Náš specialista vám ho pomůže najít v internetové samoobsluze vašeho operátora nebo ve staré smlouvě.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Vybrali jste si nový mobilní tarif, ale u stávajícího operátora máte smlouvu na dobu určitou? Závazek můžete ukončit předčasně, aniž byste museli platit tučné sankce. Záleží, kdy jste podepsali stávající smlouvu.

Obecně mohou nastat 2 situace:

1. Neplatíte nic

Pokud vypovídáte smlouvu po 3 měsících od doby, kdy jste ji uzavřeli, neplatíte ani korunu.

2. Zaplatíte jen 1/20 paušálů zbývajících do konce smlouvy

Pokud vypovídáte smlouvu do 3 měsíců od doby, kdy jste ji uzavřeli, doplácíte 1/20 zbývajících paušálů.

Jestli jste od svého stávajícího operátora dostali slevu na mobilní telefon, tablet, modem nebo jiné zařízení, má právo po vás chtít, abyste mu ji zpětně proplatili. Pokud máte zařízení na splátky, musíte je doplatit.

Pokud jste fyzická osoba nebo živnostník, žádnou další pokutu vám operátor dát nemůže, a to ani pokud jste uzavřeli smlouvu před 1. 4. 2020. Kdybyste se s takovým jednáním setkali, nebojte se ozvat přímo na Český telekomunikační úřad.

Protože jsou si mobilní tarify virtuálních operátorů často velmi podobné nebo jsou extrémně nevýhodné, zařadili jsme do srovnávání pouze ty, které by vás mohly zajímat. Všechny produkty hlídáme a pravidelně aktualizujeme. Nechybí tak speciální nabídky – tarify pro seniory nebo studenty.

Pokud chcete se svým číslem přejít k jinému operátorovi, výpověď podávat nemusíte – vyřídí ji za vás váš nový poskytovatel při přenosu čísla.

V ostatních případech výpověď můžete podat písemně, telefonicky nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší cestou je předepsaný formulář, který bývá ke stažení na webových stránkách mobilního operátora.

S předplacenou kartou máte volnost. Nemusíte podepisovat smlouvu a neplatíte žádný stálý měsíční poplatek. Problém je, že i za nejlevnější předplacenku si většinou, oproti klasickému paušálu, připlatíte.

Čím víc voláte, píšete SMS a používáte data, tím víc se vyplatí pořídit si paušál. Kromě lepší ceny můžete u operátora získat i slevy na mobilní telefony nebo tablety.

Přenos čísla trvá od 5 do 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem. K přenosu čísla budete potřebovat ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný kód). OKU dostanete už při uzavření smlouvy, případně při aktivaci tarifu. Stávající zákazníci pak většinou najdou OKU v internetové samoobsluze svého operátora.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Chcete volat a posílat SMS do všech sítí zdarma? A k tomu i pořádnou porci dat? Najdeme vám tarif, který splní vaše očekávání. Stačí, když nám na sebe v kalkulačce zanecháte číslo, a my vám rádi představíme nabídku neveřejných tarifů, které jsme pro vás u mobilních operátorů vyjednali. Možná budete překvapeni, jak levně se dnes dá tarif pořídit.

Pokud si ve srovnání tarifů mobilních operátorů najdete takový, který vám vyhovuje, stačí kliknout na tlačítko „Pokračovat“ a vyplnit formulář. Do 1 pracovního dne se vám ozveme, projdeme s vámi všechny detaily tarifu, naplánujeme aktivaci a se vším vám pomůžeme.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.