Zonky půjčka: Lidé půjčují lidem

  • Půjčit od lidí si můžete od 20 000 Kč do 1 200 000 Kč.
  • Nečekají vás žádné skryté poplatky ani záludnosti.
  • Úrok od 4,49 % ročně a max. RPSN je 29,91 %.
Srovnat půjčky

Jaké jsou výhody půjčky od Zonky?

Splátkové volno až 2 měsíce ročně

Splátkové volno až 2 měsíce ročně

Od splácení půjčky si můžete vzít každý kalendářní rok na 2 měsíce volno. Půjčka se dál úročí.

Předčasné splacení zdarma

Předčasné splacení zdarma

Mimořádné splátky půjčky máte u Zonky bez poplatků. Kdykoliv tak můžete úvěr splatit předčasně zdarma.

Jednoduché vyřízení online

Jednoduché vyřízení online

Zonky nemá pobočky. Vše tedy vyřídíte online – žádost, čerpání, splácení. Zkrátka vše.

Jak funguje půjčka od Zonky?

Ve srovnání půjček vám padla do oka zrovna ta od Zonky? Podívejme se na to, jak přesně půjčka od Zonky funguje a jaké jsou její klíčové prvky.

Online žádost a posouzení úvěruschopnsoti

Prvním krokem k získání půjčky od Zonky je vyplnění online žádosti. Na webové stránce Zonky si můžete zvolit požadovanou částku půjčky, délku splácení a účel půjčky. Potom vyplníte osobní údaje a informace týkající se vaší finanční situace. 

Po podání žádosti probíhá posouzení vaší finanční situace a schopnosti splácet. Ohledně výsledku potom budete informováni.

Kdo jsou lidé, kteří do mé půjčky investují?

Pokud je vaše žádost schválena, je přidána na platformu Zonky, kde ji mohou vidět a financovat ostatní uživatelé – investoři. 

Splácení půjčky

Po přidělení půjčky je vytvořen splátkový plán, který obsahuje informace o výši splátek, době splácení a dalších podmínkách. Splátky půjčky podle dohodnutého plánu splácíte na bankovní účet v pravidelných částkách. 

Můžete také využít možnosti předčasného splacení půjčky bez dodatečných poplatků.

Kalkulačka půjček

Výhody a nevýhody půjčky od Zonky

Mezi výhody půjčky od Zonky patří například:

Jednoduché podání žádosti

Proces žádosti o půjčku je jednoduchý a zcela online. Stačí vyplnit žádost na webové stránce Zonky, kde uvedete potřebné informace o sobě a o půjčce, kterou si přejete získat. Není třeba chodit do banky, vyplňovat složité formuláře nebo shánět potřebné dokumenty. Zonky se snaží o co nejrychlejší proces, aby mohl každý získat peníze rychle a bez zbytečného stresu.

Transparentnost a férovost 

Zonky se snaží nabízet půjčky za férových podmínek a zcela transparentně informuje klienty o všech nákladech a poplatcích spojených s půjčkou. Před podpisem smlouvy si tak můžete důkladně prostudovat všechny podmínky a rozhodnout se, zda je pro vás půjčka vhodná. 

Flexibilita a osobní přístup

Zonky se snaží respektovat potřeby jednotlivých klientů a nabídnout půjčky na míru. Můžete si vybrat výši půjčky, dobu splácení a další parametry. 

Na druhou stranu, nevýhodou půjčky od Zonky může být:

Absence pobočky a osobního kontaktu

I když mnoho lidí ocení rychlost a pohodlí online žádosti, někteří preferují osobní setkání s bankovním zaměstnancem a možnost konzultace tváří v tvář. Pokud preferujete osobní přístup a preferujete možnost fyzicky navštívit pobočku, půjčka od Zonky nemusí splňovat vaše požadavky.

Omezená nabídka půjček

Zonky poskytuje půjčky určitého rozsahu a limitů, které nemusí vyhovovat všem finančním potřebám. Pokud potřebujete větší částku, než jakou Zonky nabízí, bude pravděpodobně třeba najít jinou společnost, která poskytuje vyšší půjčky.

Podmínky půjčky Zonky

Jako každý poskytovatel úvěrů si Zonky klade i své podmínky. Mezi ně patří například:

  • státní občanství v České republice nebo občanství v rámci EU (případně Ukrajiny) s trvalým pobytem v ČR,
  • bankovní účet vedený v ČR,
  • plnoletost,
  • doložení příjmů, například bankovní výpisy za poslední tři měsíce, 
  • dva doklady totožnosti. Druhým dokladem může být například pas nebo řidičský průkaz.

V určitých případech můžete doložit další doklady, a to například potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, daňové přiznání, důchodový výměr, výměr rodičovské, rozhodnutí o výživném, soudní rozhodnutí a další.

Srovnat půjčky

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Úrok udává, kolik zaplatíte na úrocích za jeden rok. Banky a instituce poskytující půjčky ale často vybírají různé další poplatky. Většinou jde o poplatek za zřízení půjčky, za vedení účtu atd. Tyto poplatky jsou spolu s úrokem zahrnuty až v RPSN (roční procentní sazba nákladů). Díky RPSN si tak můžete porovnat konečné ceny půjček.

Většina půjček se splácí převodem z bankovního účtu. Nejčastěji přímo z toho, na který vám banka peníze zaslala. Stačí si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě a máte vystaráno.

Existují ale i výjimky – různé rychlé hotovostní půjčky, které můžete splácet pouze hotově přímo na ruku obchodnímu zástupci.

V obou případech se ale s danou společností před uzavřením smlouvy dohodněte na přesném datu splatnosti. Krátkodobé půjčky se zpravidla splácí jednorázově, dlouhodobé 1× měsíčně po předem stanovenou dobu.

Pokud jde vše bez problémů a včas dodáte všechny podklady, můžete mít peníze na účtu už za pár dnů od schválení žádosti. Některé banky dokonce poskytují menší půjčky do 15 minut.

Vždy záleží na tom, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho. Tyto parametry si jednoduše nastavíte v naší online kalkulačce. Na základě nich vám porovná dostupné půjčky a vy pak snadno najdete tu nejlevnější.

Nevybírejte si ale jen podle úrokové sazby a výše splátky. Sledujte také roční procentní sazbu nákladů (tzv. RPSN), ta představuje nejen úrok, ale i veškeré poplatky spojené s půjčkou. Čím nižší je RPSN, tím bude úvěr výhodnější.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad půjčky od Zonky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 5,99 % ročně se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítáno do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatí společnost na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.