Zonky půjčka: Lidé půjčují lidem

Levněji než v bance a s klidem. Vše vyřídíte  

online během pár minut. Žádné záludnosti.

Úrok už od 3,99 %

Ať už potřebujete 20 000 Kč nebo třeba 500 000 Kč.

Jasná smlouva

Nemusíte se bát žádné nesrozumitelné bankovštiny.

Peníze na cokoliv

Od auta přes rekonstrukci až po rozjezd podnikání.

Zonky s.r.o.
Půjčka Zonky
Úrok od:
3,99 %
Maximální RPSN:
31,94 %
Splatnost:
6 - 84 měsíců
Reprezentativní příklad: Výše úvěru 80 000 Kč na 7 let, se splátkou 1 094 Kč a úrokem 3,99 % p.a. Celkem zaplatíte 93 480,67 Kč s RPSN 4,69 %. Výše poslední splátky je 1 078,67 Kč. Jednorázový poplatek Zonky je 1 600 Kč.

Odpověděli jsme na vaše nejčastější otázky

Bankovní instituce nabízejí i dobrým klientům sazby, které neodrážejí jejich rizikovost. Hodně spolehlivých klientů se skvělou platební morálkou tak dostane neadekvátně vysoký úrok. Je to hlavně kvůli pokrytí nákladů na vlastní provoz banky a také vysokému ziskovému očekávání. 

Na Zonkym se kouká na lidi jinak. Stejně jako další P2P půjčky v zahraničí Zonky chápou, že na lidi nelze nahlížet pouze optikou sociodemografických údajů. Ptají se, kdo jsou ti, co si půjčují. Jaký mají příběh. Pracují s daty ze sociálních sítí a studují reference z jiných služeb. To vše pro to, aby našli souvislosti tam, kde je banka nevidí, lépe odhadli rizikovost a mohli nabídnout lepší úrok. 

Abyste o půjčku na Zonky mohli zažádat, musíte být občanem České republiky nebo tu mít trvalý pobyt, vlastnit bankovní účet a být plnoletý. Pak už zbývá jen doložit pár drobností a máte to v kapse. 

  • Nejdříve je nutné nahrát doklady. Abyste měli jistotu, že ve službě nikdo nepoužívá vaši identitu, nahrajete do zabezpečeného systému dva doklady: občanský průkaz a druhý doklad (cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, rodný list nebo kartičku pojištěnce). Vaše doklady pak Zonky zkontroluje online. Dva doklady nahráváte hlavně pro svou ochranu, budete mít jistotu, že si nikdo nepůjčuje vaším jménem. Pokud jste v poslední době nikam moc necestovali a máte pas nějakou dobu propadlý, Zonky ho většinou ještě akceptuje.
  • Také je třeba doložit výši příjmů. Nejlepším způsobem, jak to udělat, je poslat kompletní nijak neupravené bankovní výpisy za poslední tři měsíce. Bankovní výpisy získáte u většiny bank online ze svého internetového bankovnictví. Návod, jak výpisy stáhnout, najdete zde. (Pokud si nebudete vědět rady, s klidem zavolejte na 800 449 999 nebo pošlete mail na info@zonky.cz, zaměstnanci vám rádi pomohou.) Příjmy se ověřují také tak, že Zonky zavolá k vám do zaměstnání. Ale ničeho se nebojte, všechny vaše osobní údaje jsou přísně důvěrné. Ve službě navíc můžete vystupovat zcela anonymně. 

Aby vám Zonky mohli nabídnout co nejlepší úrok, můhou si od vás vyžádat i další doklady, které ověří vaší schopnost splácet půjčku. Mezi tyto doklady patří výpisy z bankovních účtů, potvrzení o výši příjmů vyplněné od zaměstnavatele, doložení příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha/výsledovka) případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, výměr mateřské/rodičovské, rozhodnutí o alimentech, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna, dokument o doplacení úvěru, nájemní smlouvy). V některých případech si od vás mohou vyžádat i další dokumenty, jako jsou fotografie projektu, projektová dokumentace, zdravotní dokumentace, soudní rozhodnutí.

1) Teď se musí vše spočítat  

Zonky kalkulačka půjček počítá pouze orientačně. Zonky proto prochází všechny údaje, což trvá 1 - 2 pracovní dny a poté vypracuje nabídku. Tu můžete, nebo nemusíte přijmout. Nic za ni neplatíte a až do podpisu smlouvy je všechno zcela nezávazné.

2) Podepíšete smlouvu

Nemusíte fyzicky, stačí přes SMS kód. Ten vám přijde na mobil. Unikátní kód jednoduše přepíšete do vaší poptávky a tím je smlouva podepsaná. V klidu.

3) Napíšete příběh

Sepíšete svůj příběh pro investory. Prostě jim napište, na co a proč si půjčujete nebo kam by vás půjčka měla posunout. Je jen na vás, jaká slova zvolíte a jak budete chtít investory zaujmout. Text nemusí být nijak konkrétní, ale říkejte v něm vždy pravdu. Služba Zonky stojí na důvěře.

4) Dostanete se na Tržiště

Příběh vystavíte na místě, kterému se říká Tržiště a přesně jako na tržišti to tam funguje. Investoři si podle příběhů vybírají, kam vloží své prostředky, a vy můžete online sledovat, jak se na vaši půjčku skládají.

5) Investoři se skládají

Na Tržišti zůstane vaše půjčka vystavená maximálně 2 dny. Investoři mají často doplňující otázky (najdete je ve zprávách u detailu vaší půjčky, v tzv. notifikacích), tak jim nezapomeňte odpovídat. Podpoříte tím svoji důvěryhodnost a rychlejší zafinancování půjčky.

 

Pokud se dost investorů nenajde, nevěšte hlavu. Zbytek peněz vám po dvou dnech poskytne přímo Zonky investor. Naprostá většina příběhů se ale zainvestuje sama během prvního dne.

Tato zkratka pochází z angličtiny, kde to znamená „peer to peer“ půjčky, tedy lidé lidem. P2P půjčky provozují prověřené firmy, které se postarají o celý proces vyřízení jako právě Zonky. Na jedné straně jsou investoři, kteří chtějí vydělat. Na té druhé naopak občané, kteří potřebují založit.

Napsali jsme o půjčkách

Které půjčky vyjdou nejvýhodněji? Zeptali jsme se finančního specialisty

Banky nás reklamami na „nejvýhodnější půjčky“ doslova bombar...

Nesrozumitelná bankovština? 13 pojmů, které musíte znát, než si vezmete půjčku

Situace, která vyžaduje finanční injekci, může plánovaně i n...

Co Čechy vede do dluhové pasti? Rodinné těžkosti i vytloukání půjčky půjčkou

Většina lidí se domnívá, že má své peníze pod kontrolou. Jen...

V novém bydlení do Vánoc? Víme, jak na financování vybavení bytu či domu

Mnoho lidí, kteří se chystají přestěhovat do nového bydlení,...

Srovnejte si půjčku od Zonky s ostatními

Chci Zonky půjčku od lidí