Vodafone Pass: Jak fungují nové neomezené balíčky?

 

„Ve své křišťálové kouli vidím luxusní vilu, bazén, mercedes a krásnou mladou ženu.“ „No to je skvělé, sláva.“ „Vidím také vás! Stojíte tam a koukáte na to dírou v plotě.“ Jaká bude vaše budoucnost? S balíčky Vodafone Pass úžasná a bez počítání dat. Alespoň to operátor tvrdí. Tak jsme se jim podívali na zoubek. Jak vlastně fungují? Vyplatí se jejich aktivace? A případně komu?

sociální média 

Pod pojmem Vodafone Pass si představíte knížku asi o velikosti ½ A5, která slouží jako identifikační doklad všech klientů operátora, či jinou technickou vymoženost? Omyl! Tento název nese skupina nových balíčků umožňujících neomezené využívaní vybraných aplikací bez toho, že by vám to ukusovalo kousky drahocenného měsíčního FUP limitu. Divoké křepčení, hlasité juchání, tancování na stole a další projevy radosti jsou však předčasné. Má to totiž jeden háček.  

Aby vám vybraný balíček Vodafone Pass fungoval, musíte mít sjednaný jeden z podporovaných tarifů a hlavně nesmíte mít vyčerpaná data pro univerzální využití, nebo dosáhnout DataStropu. Není to výmysl operátora, mohou za to pravidla síťové neutrality, která platí v rámci celé EU. V těch je jasně stanoveno, že k zastavení přenosu dat musí dojít u všech aktivních služeb současně.

citace „5. října 2017 považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba.“

Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu

Z jakých balíčků můžete vybírat?

  • Social Pass - V rámci balíčku můžete neomezeně využívat Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. A vůbec nezáleží na tom, kolik fotek a videí nahrajete nebo zkouknete. Přesvědčte se sami. Balíček si můžete až do 30. 11. vyzkoušet zdarma. Od 1. 12. pak bude stát 99 Kč měsíčně.
  • Chat Pass - Pokud chatujete jako o život a neustále potřebujete být v kontaktu s přáteli a rodinou, Vodafone Chat Pass je jasná volba. Po aktivaci balíčku za 99 Kč měsíčně si budete moci psát prostřednictvím aplikací Messenger, WhatsApp, Viber, Telegram a Message+, až vás budou prsty bolet, aniž by se vám odečítala data z vašeho tarifu. Samozřejmě můžete posílat i fotky nebo videa.

Připravuje se:

  • Music Pass - Hudební fanoušci se mohou těšit na balíček Music Pass, se kterým se jejich mobilní telefon změní v osobní jukebox. Spuštění se chystá v polovině listopadu 2017. 
  • Video Pass - Tento kino balíček ocení všichni milovníci filmů, seriálů a videí. Už totiž nebudou muset hledat Wi-Fi, svůj oblíbený pořad si přehrají kdekoliv. Spuštění se chystá současně s balíčkem Music Pass. 

Které aplikace budou zahrnuty ve Video a Music Pass, operátor prozatím drží pod pokličkou. Nic určitého se nedá odvodit ani ze zahraniční nabídky, v jednotlivých státech se obsah Passů výrazně liší, v Německu je mimo limity postavený Amazon Prime, Netflix, Deezer, Spotify, Tidal a Soundcloud, ve Španělsku YouTube, Netflix, HBO, Vimeo, DailyMotion a Twitch, těžko tedy říci, co Vodafone chystá pro ČR. 

Vaše oblíbená aplikace není součástí Passů? Nezoufejte! Nabídka by se měla do budoucna nadále rozšiřovat. Balíčky lze mezi sebou samozřejmě libovolně kombinovat. Aktivované můžete mít dokonce všechny najednou.

K jakým tarifům si lze Vodafone Pass zřídit?

Balíčky jsou kombinovatelné s většinou aktuálně dostupných tarifů včetně firemních variant:

  • Paušální tarify: Red Naplno, Red LTE a Smart, Red+, #jetovtobě, Start 100/200/500 minut a Red Profi.
  • Předplacené karty: balíček ke kartě Komplet v síti s obnovováním po měsíci, balíček ke kartě Komplet do všech sítí s obnovováním po měsíci.
tip 

Máte sjednaný (Business) Red+ tarif? V tom případě můžete Vodafone Pass automaticky využít na všech číslech, která jsou do tarifu zařazena. Balíček stačí aktivovat jednou k hlavnímu číslu správce, ke kterému vám Vodafone naúčtuje měsíční poplatek. Stejnou výhodu mohou využít také klienti, kteří ke svému tarifu používají SIM kartu pro sdílení dat.

Pozor na odkazy vedoucí mimo aplikace

Nechápete, co tím chtěl básník říci? Ukážeme si to na jednoduchém příkladu. Představte si, že zapnete aplikaci Facebook a prohlížíte si jednotlivé příspěvky. Jeden vás zaujme, a tak na něj kliknete. V tom okamžiku budete přesměrováni například na YouTube nebo webové stránky, kde se nachází obsah, který jste si chtěli prohlédnout, a data se začnou odečítat z vašeho FUP limitu. To samé platí nečekaně i pro proklik na prohlížeč integrovaný ve facebookové aplikaci.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
Oblíbení mobilní operátoři