Cestovní pojištění pro cizince

Při cestách do zahraničí by si správné cestovní pojištění měli sjednat i cizinci, kteří delší dobu pobývají na území České republiky. Pokud se vás tohle týká, poradíme vám, kde a jak si ho můžete zařídit.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Sjednejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Podmínky pojištění

Sjednání cestovního pojištění pro cizince je stejné jako pro občany České republiky. Stačí jednoduše zadat údaje o cestě, své osobě a dalších osobách zahrnutých do pojištění a je to.

Podmínkou je pak trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na území Česka. Tím pádem i cizinci musí uvést adresu, která je platná na našem území. Každopádně platí, že cestovní pojištění si cizinci mohou v ČR sjednat pro turistický, studijní či pracovní pobyt.

Cestovní pojištění poté platí podle zvolené územní platnosti (tedy Evropa či svět). Neplatí ovšem na území České republiky a v rodné zemi cizince – tady by mělo fungovat klasické zdravotní pojištění, které si v dané zemi platí.

Srovnat cestovní pojištění

Co obsahuje cestovní pojištění pro cizince v ČR?

V cestovním pojištění pro cizince najdete klasické položky:

 • Léčebné výlohy – vztahují se na náklady na lékařskou péči, hospitalizaci, převoz nebo náklady na léky
 • Asistenční služby – 24/7, nejčastěji v anglickém a německém jazyce
 • Volitelná připojištění – například pojištění zavazadel, pojištění úrazu, pojištění odpovědnosti atd.

Přesná podoba daného cestovního pojištění se tedy odvíjí od zvolené míry zajištění (vyšší, střední a nižší pojistné limity) a volby užitečných připojištění. Proto je dobré se nejdříve podívat na srovnání cestovního pojištění a najít ten nejlepší produkt sobě na míru.

Postup sjednání pojištění

Se sjednáním vám snadno pomůže kalkulačka cestovního pojištění. Do ní zadáte základní údaje o vás, vaší cestě a dalších případných osobách, které chcete do pojištění zahrnout. Během chvíle před sebou uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven, a to včetně ceny pojištění.

Jednotlivé nabídky si můžete v klidu projít, zvolit výši zajištění (vyšší, střední nebo nižší pojistné limity) a přidávat také připojištění, jako je:

Cestovní pojištění si pak můžete sjednat v délce od několika dnů až po delší časové období. Záleží jednoduše na vašich plánech.

Jakmile si vyberete nabídku pojištění, která se vám bude líbit nejvíce, stačí kliknout na tlačítko “Koupit”, postupovat dle instrukcí a cestovní pojištění pro cizince snadno sjednat. Všechny důležité dokumenty vám poté přijdou během pár minut do e-mailu, samotné pojištění začne platit hned, jak ho zaplatíte (bankovním převodem či online kartou).

Spočítat cestovní pojištění

Cena cestovního pojištění pro cizince

Přesná cena cestovního pojištění je individuální, ovlivňuje ji totiž hned několik věcí, a to:

 • cílová destinace,
 • délka pobytu,
 • počet zajištěných osob (jejich věk i to, zda tvoří jednu rodinu),
 • výše pojistných limitů,
 • zvolená připojištění.

Přesnou částku, přímo vám na míru, tedy uvidíte v online kalkulačce při srovnání jednotlivých nabídek. Mějte na paměti vždy to, že správné cestovní pojištění se o vás musí v první řadě hlavně správně postarat. Proto nevybírejte automaticky tu nejlevnější nabídku, ale takové pojištění, které vám bude v případě potřeby krýt záda.

Srovnat cestovní pojištění

Cestovní pojištění pro Ukrajince

Při sjednávání cestovního pojištění není důležité, z jaké země pocházíte – pro všechny platí ta samá pravidla. 

Sjednání cestovního pojištění pro Ukrajince uzavřené v České republice:

 • Je podmíněné přechodným nebo trvalým pobytem v Česku.
 • Neplatí na území ČR.
 • Jeho cena je stejná jako pro Čechy.
 • Má stejné limity a výluky, stejně jako možnost volby různých připojištění.

Díky tomu mohou Ukrajinci a lidé z jiných zemí při svých cestách do zahraničí v případě potřeby čerpat všechny výhody cestovního pojištění, stejně jako všichni ostatní, kteří ho mají sjednané.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.