Cestovní pojištění do Maďarska

Maďarsko je známé pro celou řadu svých krás – od kulturních a historických památek, až po ty přírodní, mezi které patří i Balaton. A co teprve místní gastronomie a temperament! Podívejte se s námi také na to, jaké cestovní pojištění si do Maďarska sjednat.

Spočítat cestovní pojištění

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Maďarska?

Zdravotní péče v Maďarsku je spíše na průměrné úrovni, proto je dobré v případě potřeby využít raději služeb soukromých zdravotnických zařízeních. I v případě ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních, kde mají Češi coby držitelé Evropského průkazu zdravotního pojištění nárok na neodkladné ošetření, počítejte s platbou v hotovosti za tzv. spoluúčast. V plné výši se pak velmi často hradí zubní zákroky a taktéž léky. Proto je dobré sjednat si cestovní pojištění, díky kterému nebudete muset tyto náklady platit z vlastní kapsy

V tom nejlepším cestovním pojištění do Maďarska byste měli mít správně nastavené limity léčebných výloh, které se vztahují právě na lékařské ošetření, léčbu, hospitalizaci, léky i převoz zpět do České republiky v případě potřeby. Hodit se budou i připojištění, jako je:

 • pojištění odpovědnosti pro případy, kdy byste způsobili někomu jinému škodu na zdraví či majetku,
 • pojištění zavazadel v případě jejich ztráty, odcizení nebo poškození,
 • pojištění úrazu, které je dobré využít především u aktivních dovolených se sportovní náplní. 

Cestovní pojištění do Maďarska

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Maďarska

Pro porovnání aktuálních nabídek nejlepšího cestovního pojištění do Maďarska stačí použít online kalkulačku. Stačit vám bude jen připojení k internetu, chytrý telefon, tablet nebo počítač a pár minut vašeho času. Po zadání základních údajů o vás a vaší cestě uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu, a to včetně ceny pojistného, výše limitů i volby možných připojištění. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Maďarska?

Cena cestovního pojištění do Maďarska je individuální. Odvíjí se od počtu dní, které za hranicemi strávíte, počtu pojištěných osob, zvolených připojištění a výši pojistných limitů.

Výši pojistného spočítaného přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce po zadání potřebných údajů.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 0008 000 000 neomezeně
Pojištění úrazu300 000300 000600 000
Pojištění odpovědnosti2 000 0003 000 00010 000 000
Pojištění zavazadelNE20 000 50 000
Asistenční službyANOANOANO
CENA257 Kč353 Kč735 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 35 a 37 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Maďarska?

Také se sjednáním nejlevnějšího cestovního pojištění do Maďarska vám pomůže online kalkulačka. Stačí si v ní vybrat pojistku, která se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší ji uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. A kdy začíná platit samotná pojistka? Hned po zaplacení pojistného (při online platbě kartou okamžitě, při bankovním převodu po připsání peněz na účet).

Co si připravit před cestou do Maďarska?

Pro vycestování do Maďarska vám bude stačit pouze platný občanský průkaz. Nezapomínejte, že vlastní platný cestovní doklad pak musí mít i děti

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranka 104, policie 107, hasiči 105
 • Jazyky – úředním jazykem je zde velmi specifická maďarština. Spíše než anglicky se ve větších městech domluvíte německy, ale například v Budapešti pochodíte i s angličtinou. 
 • Očkování – není povinné, doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu B, tetanu a spalničkám
 • Řízení – maximální povolená rychlost je v Maďarsku v obci stanovena na 50 km/h, mimo obec na 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Platí zde nulová tolerance alkoholu za volantem.
Spočítat cestovní pojištění

Cestovní tipy do Maďarska

V Maďarsku toho můžete objevovat opravdu spoustu. Tady máte náš výběr toho, co byste si v této zemi rozhodně neměli nechat ujít. 

Tipy, co vidět v Maďarsku

 • Budapešť – hlavní město Maďarska, které patří k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Užijete si zde památky, lázně a ochutnáte celou řadu místních specialit. Navštivte Rybářskou baštu, Budínský hrad a projděte se po Széchenyi Lanchíd, což je první most přes Dunaj v Budapešti. 
 • Széchenyiho lázně – světoznámé lázně jsou se svými termálními a léčivými vodami doslova skvostem 
 • Hollókö – skanzen na severu Maďarska se zástavbou ze 17. století, který je zapsaný na seznam památek UNESCO. Dodnes zde lidé žijí v selských domech, nosí kroje a dodržují folklorní zvyky.
 • Šoproň – město s krásným historickým centrem, do kterého vstoupíte tzv. Bránou věrnosti. Za vidění stojí také Požární věž, barokní domy a Kozí kostel.
 • Balaton – skvělé místo pro rodinnou dovolenou, kde si můžete zaplavat, zasurfovat, projet se na šlapadle nebo si zajezdit na kole. 
 • Aggtelek – národní park s největší krápníkovou jeskyní v Evropě jménem Baradla
 • Tokaj – vinařská oblast, která je dokonce na seznamu UNESCO. Navštívit zde můžete celou řadu rodinných vinařských sklepů a užít si celou řadu společenských akcí.
 • Debrecen – město, ve kterém najdete Velký kostel a Déri muzeum. Pro chvíle relaxu v Debrecenu vyrazte do Velkého lesa s botanickou a zoologickou zahradou. A samozřejmě zde musíte ochutnat místní uzeniny.
 • Eger – město známé hned několika památkami. Například starobylou pevností v centru města, barokní katedrálou a nejseverněji postaveným minaretem v Evropě. 
 • Györ – město plné kouzelných uliček, jehož historie sahá až do dob Keltů a Římanů
 • Pannonhalma – romantické městečko s levandulovými poli, vinicemi a nádhernou přírodou, které je zapsané na seznamu památek UNESCO. Navštivte zde například benediktinský klášter.
 • Ostřihom – město, jehož historie sahá až k Římanům. Dominantou města je katedrála Panny Marie a sv. Vojtěcha, která je inspirovaná bazilikou sv. Petra v Římě.
Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.