Česká spořitelna láká na hypotéku s úrokem 2,29 % a desetiletou fixací

 

Úrokové sazby hypoték se propadly skoro na dno, ale nemusí tam ležet na věčné časy. Dříve či později je inflace zase požene nahoru. Kdo zvažuje pořízení nového bydlení na hypotéku nebo refinancování starého hypotéčního úvěru, může do konce listopadu využít atraktivní nabídky České spořitelny. Největší tuzemská banka nabízí fixování nízkých úroků na 5 nebo 10 let.

nové bydleníÚrokové sazby hypoték se aktuálně drží na svých historických minimech. 

Levné hypotéky z trhu zmizí, jakmile dojde k oživení trhu a začnou růst úrokové sazby. Nikdo samozřejmě netuší, kdy tento moment přijde. A pokud vám někdo tvrdí, že ano, lže, anebo má výjimečné věštecké schopnosti, se kterými by vydělal milióny u sázkových společností. Nicméně, dá se očekávat, že v následujících letech se úrokové sazby opět odrazí od pomyslného dna.

Majitelé hypoték s klasickým obdobím fixace na 2 nebo 3 roky, pak o extrémně nízké úroky přijdou, když jim skončí fixační doba.

Splňte si sen o vlastním bydlení s výhodnou hypotékou.Srovnat ceny hypoték

Hypotéka od České spořitelny chrání proti inflaci

Česká spořitelna proto v rámci podzimních Hypotečních dnů (od 20. 10. do 30. 11. 2014) nabídne mimořádně nízkou úrokovou sazbu pro hypotéky, 2,29 % pro pětileté ale také až desetileté fixace. Nabídka platí jak pro nové hypotéky, tak i pro hypotéky refinancované z jiných bank. Klient při refinancování hypotéky z jiné banky navíc získá odhad nemovitosti zdarma. Bez pojištění schopnosti splácet úroková sazba stoupne na 2,49 % p. a.

"Centrální banky dělají historicky bezprecedentní uvolnění měnové politiky, které zvyšuje obavy z budoucího nárůstu inflace. Efektivním zajištěním proti inflaci je koupě nemovitosti financovaná hypotékou s maximální možnou fixací. Až inflace poroste, porostou i sazby, které se ale nedotknou dlouhodobě zafixovaných úvěrů. Spolu s tím jak porostou ceny na trhu, poroste i cena pořízené nemovitosti.”

- David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny

Kolik stojí odklad splátek či mimořádné splátky hypotéky?

hypotéce od České spořitelny lze sjednat i možnost mimořádné splátky nebo variability splátek. Za rozšířené varianty placení si ale připlatíte. Umožnění mimořádných splátek bez sankčního poplatku (10 % z výše mimořádné splátky) vás bude stát 200 Kč měsíčně. Kdo chce mít možnost odkladu splátek (tj. přerušení splácení) na začátku úvěrového vztahu i v jeho průběhu, musí si dokoupit službu Variabilita splátek za jednorázový poplatek 3 000 Kč.

U hypotečního úvěru od České spořitelny se na rozdíl od některých jiných bankovních domů neplatí žádný poplatek za zřízení úvěru nebo za jeho vedení.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1