Hypotéka na byt

 

Nebaví vás už platit vysoký nájem a toužíte po vlastním bydlení? Pokud nemáte dostatek finančních prostředků na koupi bytu, určitě se vyplatí popřemýšlet nad možností hypotéky.

Při dnešních poměrně nízkých úrokových sazbách hypoték se investice do nemovitosti určitě vyplatí. Je téměř bezriziková a odolává inflaci. Poté, co splatíte veškeré náklady související s hypotékou, máte navíc možnost získat dodatečný příjem pronájmem. Banky nabízejí celou řadu hypoték. Nejčastější je však hypotéka na byt, ať už v osobním či družstevním vlastnictví.

Výše hypotéky

Před výběrem hypotéky je potřeba zvážit, jaké množství finančních prostředků máte k dispozici. Pokud nemáte naspořeno vůbec nic, lze využít i tzv. hypotéku na 100 % hodnoty nemovitosti. V takovémto případě však musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Vyberte si nejvýhodnější hypotéku  onlineVybrat hypotéku

Parametry hypotéky

Na trhu je  nabízena pestrá škála hypoték a banky se předhánějí v tom, která poskytne nejvýhodnější podmínky. Určitě se tedy vyplatí důkladně prozkoumat jejich jednotlivé parametry. Většina bank nabízí jak zřízení, tak vedení hypotéky zdarma. Není to však pravidlem a v některých případech můžete za poskytnutí hypotéky zaplatit až několik tisíc. Další věc, která by vás určitě při výběru měla zajímat, je možnost předčasného splacení hypotéky, které opět ne všechny banky umožňují zdarma.

Zajištění hypotéky

Dále bude potřeba hypotéku zajistit, a to buď kupovanou nemovitostí, nebo jakoukoliv jinou, obvykle na území České republiky. Banky rovněž požadují, aby byla tato nemovitost pojištěna. Pokud kupujete družstevní byt, musíte zajistit hypoteční úvěr nemovitostí v osobním vlastnictví. Někdy však lze situaci vyřešit i tzv. předhypotečním úvěrem, který poskytuje například Hypoteční banka. Jestliže bude kupovaný družstevní byt převeden do jednoho roku do osobního vlastnictví, není potřeba ručit jinou nemovitostí.

Kde a jak sjednat

Ušetřeno vám nabízí srovnání jednotlivých hypoték, včetně hypoteční kalkulačky, která vám vypočítá hypotéku šitou na míru. Pokud se pro některou z nich rozhodnete, stačí vyplnit webový formulář, na jehož základě vás následně bude kontaktovat náš hypoteční specialista. Pomůžeme Vám tak ušetřit spoustu času, který je s vyřízením hypotéky spojen.

Refinancování

I v době, kdy už budete mít hypotéku vyřízenou, je dobré si neustále hlídat jejich tržní ceny a v případě, že některá banka nabízí hypotéku levnější, využít možnosti refinancování. To znamená, že si za výhodnějších podmínek vezmete hypotéku novou a splatíte tak jednorázově tu stávající.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0