Cestovní pojištění do Francie

Chystáte se vyrazit do Francie – země lásky, skvělého vína, gastronomie, bohaté kultury a historie? Než se jí necháte plně okouzlit, nezapomeňte si před svou cestou sjednat správné cestovní pojištění.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Francie?

Díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění (EHIC) mají ve Francii občané České republiky, v případě přímého ohrožení života nebo zdraví, nárok na lékařskou péči a ošetření. Tato péče vám ovšem bude poskytnuta pouze ve státních zdravotnických zařízeních, ne na soukromých klinikách, které často najdete v lyžařských střediscích a turistických letoviscích. Právě z toho důvodu je dobré mít uzavřené cestovní pojištění, které se o vás postará v celé řadě případů. Jeho nejdůležitější částí jsou léčebné výlohy, které se vztahují na:

 • lékařskou péči a zdravotní ošetření,
 • uhrazení poplatků za léčbu a ošetření,
 • náklady na léky,
 • hospitalizaci,
 • repatriaci zpět do Česka.

Kromě toho si můžete do cestovního pojištění do Francie přidat také užitečná připojištění, jako je pojištění odpovědnosti (pro případ způsobené škody na zdraví či majetku někoho jiného), pojištění zavazadel (pro případ jejich ztráty, poničení či odcizení), pojištění úrazu (pro chvíle, kdy se na dovolené chystáte sportovat) i autoasistence (pokud se do Francie chystáte jet autem). V případě, že se ve Francii chystáte provozovat zimní nebo letní sporty, raději se podívejte, zda nebudete třeba, abyste si uzavřeli také pojištění rizikových či extrémních sportů.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění do Francie

Aktuální přehled nabídek cestovního pojištění do Francie získáte díky online kalkulačce. Nečeká vás tak zdlouhavé obíhání poboček jednotlivých pojišťoven a vše zvládnete z pohodlí domova doslova za pár minut – stačit vám bude pouze připojení k internetu.

Do online kalkulačky stačí zadat pár základních údajů o vás a vaší cestě a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistného. To nejvýhodnější cestovní pojištění do Francie si můžete také podle potřeby upravit – zvolit míru zajištění (nižší, střední, vyšší) a přidávat do něj připojištění dle vaší potřeby. 

Kolik stojí cestovní pojištění do Francie?

Cena cestovního pojištění je individuální a odvíjí se od:

 • délky pobytu,
 • počtu osob zahrnutých v pojistce,
 • výši pojistných limitů,
 • počtu pojištěných osob,
 • volby možných připojištění.

Přesnou částku přímo vám na míru tady uvidíte v online kalkulačce

 Nižší zajištěníStřední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 000 Kč8 000 000 Kčneomezeno
Pojištění úrazu300 000 Kč300 000 Kč600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti2 000 000 Kč3 000 000 Kč10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE20 000 Kč50 000 Kč
Covid-19ANOANOANO
Asistenční službyANOANOANO
Cena257 Kč370 Kč748 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu do Francie pro dvě osoby (29 a 27 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 17. 5. 2023.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si sjednat cestovní pojištění do Francie?

se sjednáním vám pomůže online kalkulačka. V ní si vyberete pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, a během chvíle nejlevnější cestovní pojištění do Francie jednoduše uzavřete. Všechny důležité dokumenty obdržíte během pár minut do vaší e-mailové schránky a samotné cestovní pojištění začíná platit uhrazením pojistného. Pokud zvolíte online platbu kartou, můžete si pojištění tedy sjednat doslova chvíli před odjezdem. 

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Spočítat cestovní pojištění

Co si připravit před cestou do Francie?

Francie je stejně jako Česká republika členem Evropské unie, takže vám pro vycestování do tohoto státu bude stačit platný občanský průkaz. Nezapomeňte, že platný doklad potřebují také děti, a to bez ohledu na věk. 

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranná služba 15, policie 17, hasiči 18
 • Jazyky – úředním jazykem je francouzština, bez problému se zde většinou domluvíte také anglicky
 • Očkování – není povinné, ale doporučuje se to proti tetanu, spalničkám a žloutence typu B
 • Řízení – maximální povolená rychlost je ve Francii v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je stanovena na 0,5 ‰.

Na co si dát pozor – ve Francii platí soubor bezpečnostních opatření, a to na místech s vysokou koncentrací osob. Nejrizikovější místa jsou označená červeným trojúhelníkem, při vysokém stupni ohrožení je doplněný o nápis Alerte Attentat.

Cestovní tipy do Francie

Francie je bezpochyby jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která toho může všem cestovatelům spoustu nabídnout. Tipů, kam v zemi vyrazit, je celá řada. Za nás by na vašem cestovatelském seznamu rozhodně neměla chybět tato místa.

Tipy, co vidět ve Francii

 • Paříž – hlavní město Francie v našem výčtu nesmí chybět. Ve městě lásky je téměř povinností vidět Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, Notre-Dame, celý Montmartre, Sacre Coeur, Moulin Rouge či Versailles, které je na seznamu památek UNESCO.
 • Les Baux de Provence – zřícenina hradu a pozůstatky města, které kdysi bývalo sídlem vládců Provence 
 • Pont du Gard – antický akvadukt nacházející se u Avignonu. Patří mezi jeden z nejzachovalejších na světě. Má 275 metrů, tři patra a je starší více než 2 000 let. Není proto divu, že je zapsaný na seznam památek UNESCO.
 • Provins – městečko známé především pro své středověké opevnění, ve kterém najdete celých 58 dochovaných historických památek. I toto místo najdete na seznamu UNESCO.
 • Mont-Saint-Michel – ostrovní opatství zapsané na seznam památek UNESCO nacházející se v Normandii. Jedná se bezesporu o jedno z nejkrásnějších míst Francie. Opatství stojí na skalnatém ostrůvku ve stejnojmenné zátoce. Místo si vás získá svou historickou atmosférou, křivolakými středověkými uličkami a jedinečným výhledem na moře. Specifikem tohoto místa je také to, že při přílivu vysokém asi 14 metrů dojde k zaplavení všech přístupových cest.
 • Carcassonne – historické opevnění známé svým mohutným opevněním s celou řadou obranných věží. Obdivovat zde můžete středověké ulice a domy, kostel, zámek i místní muzeum.
 • Sarlat-le-Canéda – další krásné středověké město, ve kterém můžete obdivovat gotické paláce i katedrálu s románskými, gotickými i barokními prvky. K vidění je také památník vztyčený místním husám. Jejich foie gras je totiž jedno z nejlepších z celé Francie.
 • Bordeaux – světoznámé vinice s malebnými chateau, která můžete navštívit i degustovat jejich víno. Za návštěvu stojí také ústí řeky Gironde, které skýtá jedinečný výhled. Ve městě Bordeaux pak můžete navštívit expozici vín.
 • Saint-Malo – přístavní město nacházející se v Bretani a tzv. klenot Smaragdového pobřeží. Místo si užijete pro jeho příjemnou atmosféru a oceníte také zdejší kuchyni plnou ryb a mořských plodů.
 • Zámky na Loiře – celé údolí řeky Loiry je pro svou krásu a jedinečnost zapsané na seznam UNESCO. Nachází se zde totiž největší koncentrace zámků na světě. Najdete zde starší pevnosti, renesanční zámky, stejně jako barokní a gotické stavby. Mezi ty nejznámější patří Chambord, Chenonceau, Amboise.
 • Z přírodních krás ve Francii pak jmenujme pobřeží plné obřích balvanů z růžové přírodní žuly v Bretani, sopky ve Francouzském středohoří a písečnou dunu Pyla v Akvitánii. 

A samozřejmě nesmíme zapomenout na LOH 2024. Přečtěte si, jak se nejlépe dostanete vlakem do Paříže.

Spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.