Cestovní pojištění do Polska

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou nebo prodloužený víkend? Vydejte se do Polska. Uvidíte, že zde na vás čeká celá řada kouzelných měst i spousta přírodních krás. Před svou cestou si pak samozřejmě nezapomeňte sjednat to správné cestovní pojištění.

Spočítat cestovní pojištění

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění?

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč cestovní pojištění do Polska?

V Polsku máme díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění nárok na nutnou lékařskou péči, ovšem i tak se v některých částech Polska setkáte s problémy při jeho uznání. A vzhledem k tomu, že i v Polsku vás může potkat nemoc či úraz, doporučujeme vám sjednání cestovního pojištění, které se o vás postará také u našich severních sousedů. Dbejte především na správně nastavené limity léčebných výloh – právě z nich jsou hrazeny náklady na případné lékařské ošetření, hospitalizaci, léky i převoz zpět do České republiky. 

Mimoto si do cestovního pojištění můžete přidat hned několik užitečných připojištění, jako je například:

Cestovní pojištění do Polska.jpg

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění

K získání přehledu aktuálních nabídek použijte online kalkulačku cestovního pojištění. Pro práci s ní vám bude stačit pouze připojení k internetu, chytrý telefon, počítač, nebo tablet a vše tak zvládnete z pohodlí domova bez zdlouhavého obíhání poboček pojišťoven.

Do online kalkulačky stačí zadat základní údaje o vás a vaší cestě, a během pár minut uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně ceny pojistného. Pojištění, které se vám bude líbit nejvíce, si pak můžete nastavit přímo vám na míru, a také si do něj přidávat různá připojištění. To nejlepší cestovní pojištění do Polska tak před sebou uvidíte doslova za pár kliknutí myší.

Kolik stojí cestovní pojištění do Polska?

Cenu cestovního pojištění do Polska ovlivňuje hned několik věcí, a to počet dnů dovolené, počet osob zahrnutých do pojištění, výše pojistných limitů, míra zajištění i volba připojištění. Přesnou výši pojistného tedy uvidíte v online kalkulačce po zadání všech důležitých informací.

 Nižší zajištěníStřední zajištěníVyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 0008 000 000neomezeno
Pojištění úrazu300 000300 000600 000
Pojištění odpovědnosti2 000 0003 000 00010 000 000
Pojištění zavazadelNE20 00050 000
Asistenční službyANOANOANO
Cena257 Kč353 Kč748 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní cestu dvou osob ve věku 29 a 27 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 24. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

Spočítat cestovní pojištění

Jak sjednat cestovní pojištění do Polska?

I se sjednáním nejlevnějšího cestovního pojištění do Polska vám pomůže online kalkulačka. Jakmile si v ní vyberete nejvhodnější pojistný produkt, stačí pojistku přes tlačítko „Koupit” snadno uzavřít. Všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy a asistenční kartičky obdržíte do e-mailu. Samotná pojistka začíná platit jejím zaplacením, takže při online platbě můžete vaše cestovní pojištění uzavřít doslova pár minut před cestou. 

Co si připravit před cestou?

Pro cestu do Polska vám bude bohatě stačit váš občanský průkaz nebo pas. Takže můžete směle vyrazit na dovolenou i prodloužený víkend. 

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla – záchranka 999, policie 997, hasiči 998
 • Jazyky – polština, ve velkých městech se domluvíte i anglicky. Velká část Poláků česky rozumí, takže komunikace by neměla být problém.
 • Na co si dát pozor:
  • V Polsku je přísný zákaz vývozu a dovozu drog a psychotropních látek.
  • V církevních prostorách platí přísná pravidla chování.
  • Ve velkých městech si dejte pozor na kapesní krádeže.
  • Parkujte pouze na střežených parkovištích a v autě nenechávejte žádné cennosti.
  • Při cestování autem dodržujte povinnou výbavu v Polsku.
Srovnání cestovního pojištění

Cestovní tipy do Polska

V Polsku můžete navštívit celou řadu opravdu krásných míst. Ať už se sem chystáte jen na pár dní, nebo rovnou na celou dovolenou. Objevovat zde můžete krásná města, přírodu, stejně jako vyhlášené kulturní akce.

Co vidět v Polsku?

 • Hel – Helská kosa na severu Polska si u Čechů získává čím dál tím větší oblibu. A není divu – najdete zde dlouhé písečné pláže, skvělé cyklostezky i restaurace nabízející čerstvé ryby.
 • Leba – krásné přímořské město, ze kterého je to jen kousek do Sloviňského národního parku vyhlášeného svými pohyblivými písečnými dunami. 
 • Vratislav – za návštěvu stojí jeho středověké náměstí Rynek i budova opery. A kromě toho je tohle město známé i svými trpaslíky.
 • Krakov – kouzelné a nejkrásnější polské město. Minout zde nesmíte hrad Wawel, Hlavní náměstí a historickou čtvrť Kazimierz. Kromě toho si tu užijete celou řadu kulturních akcí, kaváren, restaurací, bister i čokoládoven.
 • Varšava – hlavní polské město plné památek, muzeí i krásných zákoutí s jedinečnou atmosférou. Zavítejte třeba také do místních parků s celou řadou stromů a jezírek.
 • Babia hora – národní park nacházející se na hranicích se Slovenskem. Žije v něm například jelen evropský a prase divoké. Stejně tak zde najdete vzácné druhy rostlin.
 • Zakopane – turistické středisko, které se těší oblibě turistů hlavně v zimě, a to díky skvělým podmínkám pro lyžování. Za návštěvu stojí i město jako takové se svou třídou Krupówki se spoustou obchodů, restaurací, kaváren a celou řadou dalších podniků.
 • Moszna – jeden z nejkrásnějších evropských zámků, kterému jako vzor sloužil známý německý Neuschwanstein
Srovnání cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.