Refinancování půjčky: Ušetřete převedením úvěru!

Platíte za svůj starý kdysi výhodný úvěr moc?
Převeďte si ho do jiné banky a plaťte méně.

 

Porovnejte nabídky refinancování půjček.

Přehled refinancování půjček

Výše úvěru do
750 000 Kč
Doba splatnosti
6 - 84 měsíců
Úrok od
2,99 % Max. RPSN: 31,94%
Výše úvěru do
800 000 Kč
Doba splatnosti
12 - 120 měsíců
Úrok od
4,90 % Max. RPSN: 20,60%
Výše úvěru do
800 000 Kč
Doba splatnosti
12 - 120 měsíců
Úrok od
4,90 % Max. RPSN: 15,70%
Výše úvěru do
700 000 Kč
Doba splatnosti
6 - 120 měsíců
Úrok od
3,80 % Max. RPSN: 14,06%
Výše úvěru do
600 000 Kč
Doba splatnosti
12 - 96 měsíců
Úrok od
3,90 % Max. RPSN: 10,36%
Výše úvěru do
1 000 000 Kč
Doba splatnosti
12 - 120 měsíců
Úrok od
3,89 % Max. RPSN: 28,10%

Poslední aktualizaci jsme provedli 6. 5. 2020
Narazili jste na chybu nebo vám ve srovnání něco chybí? Dejte nám o tom vědět.

Co vás nejvíce zajímá o refinancování úvěru

Refinancování vám umožní převést vaši stávající půjčku do nové banky, která vám nabídne lepší podmínky. Díky převedení  úvěru můžete získat výhodnější úrokovou sazbu, a tak výrazně snížit měsíční splátku.

Banky průběžně přicházejí se stále výhodnějšími půjčkami. Pokud nejste se stávajícím úvěrem spokojeni, neváhejte a převeďte si půjčku k bance, která vám zajistí lepší podmínky splácení.

Převedení stávajícího úvěru k nové bance s sebou přináší hned několik výhod, které uleví vašemu rodinnému rozpočtu. Refinancování vám umožní získat nižší úrokovou sazbu, a tak snížit měsíční splátku při zachování doby splatnosti.

Většina bank vám také ke schválenému převedení půjčky poskytne možnost navýšení vypůjčené částky. V některých případech se navíc můžete rozloučit se zbytečnými poplatky spojenými s vedením půjčky.

Protože se nabídka úvěrových produktů neustále proměňuje, je pravděpodobné, že půjčku, která se vám před pár lety zdála ideální, překonaly daleko výhodnější
úvěry. Vyplatí se proto průběžně kontrolovat, zda jsou podmínky vašeho starého úvěru stále výhodné. Pokud ne, nastal čas ho refinancovat.

Na otázku, která banka je nejlepší na refinancování půjčky, nelze jednoznačně odpovědět. Vždy záleží na na konkrétním případu a každá žádost je posuzována individuálně. Obecně ale platí, že se refinancování úvěru drtivé většině lidí vyplatí.

Abyste mohli refinancovat svou půjčku, je třeba mít vynikající platební morálku a doložitelný příjem. Banka po klientech zpravidla požaduje také dva průkazy totožnosti – občanský průkaz můžete doplnit například pasem či řidičákem. Potřebovat budete také veškeré dokumenty, které dokladují podmínky vaší stávající půjčky.

Konečné slovo při schvalování refinancování má vždy konkrétní banka. Lidé, kteří nesplácejí své závazky včas či je na ně uvalena exekuce, mají jen velmi malou šanci na úspěch. Některé finanční domy například neumožňují refinancování nebankovních půjček, zatímco pro jiné to není žádný problém.

Oba postupy fungují na podobném principu, kdy stávající závazek převádíte do nové banky, abyste získali výhodnější podmínky. Rozdíl spočívá v tom, že při refinancování převádíte pouze jednu půjčku, zatímco při konsolidaci dochází ke sloučení několika úvěrových produktů, například půjčky a kreditní karty či kontokorentu.

Refinancování i konsolidace vám zpravidla zajistí nižší měsíční splátky a zbaví vás zbytečných a zastaralých bankovních poplatků. Díky konsolidaci navíc získáte lepší kontrolu nad svými závazky, neboť budete místo několika splátek měsíčně platit pouze jednu.

Chcete sloučit více úvěrů do jednoho? Zkuste konsolidaci.

Získejte užitečné tipy, jak na převedení půjčky

Refinancování a konsolidace půjček láká bezmála polovinu zadlužených Čechů

Lidí, kterým půjčky začaly přerůstat přes hlavu, přibývá. Př...

44 % Čechů zvažuje refinancování půjčky. Vědí, že ušetří

Téměř polovina Čechů zvažuje převedení půjčky, aby ušetřila ...

Jak vám ušetří peníze konsolidace půjček a refinancování půjčky?

Když si půjčíte částku 100 tisíc korun, někde vás měsíční sp...

11 tipů, jak si udělat pořádek v půjčkách a snížit splátku

Půjčovat si peníze není nic neobvyklého. Někdy vás založí ka...