O jarních prázdninách do ciziny? Bez pojištění hazard

 

Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Právě v období zimních dovolených prudce stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu. Mnoho českých rodin hazarduje a vyráží do hor bez pojištění.

cestovni pojisteni  Nedostatek sněhové pokrývky odlákal lyžaře z českých hor do zahraničí. V popularitě jednoznačně vedou rakouské Alpy, následované italskými a francouzskými. Ať už se vydáte za sněhem kamkoli, nezapomínejte na pojištění. Lékařské ošetření, zásah horské služby, v horším případě vrtulníku, se může vyšplhat do stovek a tisíců euro. Mezi klasické zimní úrazy patří tržné rány, odřeniny, poranění kloubů, zlomeniny a zhmožděniny končetin.

„Bohužel velmi častou příčinou vzniku úrazu ať už lehčího či těžšího je přecenění vlastních sil a schopností, včetně toho, že se lidé vydávají mimo vyznačené sjezdové či běžkařské tratě,“ popisuje Sylva Svobodová z ČSOB Pojišťovny.

Máte-li v plánu lyžovat pouze na oficiálních značených sjezdovkách, vystačíte si zpravidla se základním pojištěním. Vyznavači adrenalinových zážitků si však musí připlatit. Mezi rizikové sporty pojišťovny řadí freeride, jízda v u-rampě nebo skialpinismus. Extrémní aktivity ale nepojišťují všude. Krytí rizikových zimních sportů nabízí AXA assistance, ČSOB nebo Česká pojišťovna.

Cesty za teplem

Nejenom za sněhem míří rodiny v období jarních prázdnin. Vyměnit plískanice za teplo a slunce touží stále více Čechů. Zimním exotickým pobytům vévodí Egypt. V této destinaci pojišťovny evidují především hlášení v souvislosti se zažívacími potížemi. Nejvíce ohroženou skupinou jsou však děti, které hůře snášejí extrémní teploty. Navíc křivka pojistných událostí u dětí do pěti let za poslední roky roste. Na vině jsou zábavní atrakce.  „Naše asistenční služba se stále více setkává také s případy úrazů dětí, které si způsobí  na atrakcích v hotelových komplexech. Děti se při dovolené mnohdy k moři ani nedostávají, většinu času tráví právě u bazénů, skluzavek a toboganů,“ upřesňuje Jakub Nožička, ředitel Odboru neživotního pojištění České pojišťovny.

Kalkulačka cen cestovního pojištění onlinePorovnat pojištění

Pojištění vybírejte pozorně

Nezáleží, zda míříte na sjezdovku nebo k moři. Vhodné cestovní pojištění se skládá ze dvou složek. Kromě pokrytí léčebných výloh byste měli myslet i na pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Při cestách do hor zvažte úrazové pojištění. Důležité jsou také správně nastavené limity pojistného plnění. Nároky na náhradu škody poškozených osob snadno mohou, zvláště v případě zdravotní újmy, dosáhnout astronomických částek.

Kolik stojí cestovní pojištění

Během jarních prázdnin pojišťovny obvykle nabízí speciální slevy. Například pojišťovna AXA assistance poskytuje 50% slevy na cestovní pojištění, včetně programu EXCELENT. Ten kromě pojištění léčebných výloh a odpovědnosti zahrnuje zásah horské služby, pojištění zavazadel včetně sportovního vybavení určeného pro lyžování a snowboarding. Zkrátka nepřijdou ani rodiny s dětmi. Česká pojišťovna dává 50% slevu dětem mladším 18 let. V hledání nejvýhodnější nabídky vám pomohou internetové kalkulačky cestovního pojištění.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0