Cestovní pojištění do Ameriky: co potřebujete vědět

 

Ať už se chystáte cestovat kamkoliv, není radno podceňovat cestovní pojištění. O cestě do Ameriky to však platí dvojnásob. Zdravotní péče ve Spojených státech je velmi kvalitní, a tudíž také poměrně drahá. Platit účty za ošetření z vlastní kapsy by se vám mohlo pěkně prodražit.

Česká republika nemá s USA uzavřenou dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče, tudíž jakoukoliv návštěvu lékaře vám vaše domácí zdravotní pojišťovna neproplatí. Proto se vřele doporučuje uzavřít před cestou do Ameriky cestovní pojištění pokrývající alespoň naléhavé lékařské zákroky.

Za ošetření budete muset obvykle zaplatit hned na místě

Většina pojišťoven dělí pojištění na Evropu a Svět, někdy však můžete narazit i na to, že USA a Kanada jsou zvlášť. To je způsobeno tím, že pojištění do těchto zemí a je častokrát dražší oproti zdánlivě nebezpečnějším zemím, jako jsou například státy v Africe. Důvodem je právě kvalitní a finančně nákladná zdravotní péče, která je zde poskytována. Ať už jedete do USA, či do jiné země Severní či Latinské Ameriky, obvykle platí, že náklady spojené s ošetřením budete muset zaplatit na místě, proto nikdy nepodceňujte výši finančních prostředků, kterou si na cestu do ciziny vyčleníte. Po návratu do Čech pak musíte zažádat o proplacení nákladů u pojišťovny, kde jste si cestovní pojištění sjednali.

Kalkulačka cen cestovního pojištění onlineSjednat cestovní pojištění

Zjistěte si specifika o cílové destinaci

Před cestou je také dobré informovat se o specificích země, kam se chystáte. V případě, že cestujete například na Kubu a neuzavřete si cestovní pojištění na celou dobu pobytu už z domova, budete nuceni si ho sjednat na kubánských letištích. Bez něj vás totiž do země nepustí. Vzhledem k možným komplikacím s uzavíráním přímo na místě se proto doporučuje sjednat pojištění ještě před odletem.

Vše zařídíte online

Kvůli uzavření pojistné smlouvy dnes už nemusíte nikam chodit. Vše lze zařídit z pohodlí domova i v případě, že si vzpomenete až na poslední chvíli. Nejjednodušší je využít srovnání cestovního pojištění. Srovnávač vám usnadní výběr, ať už hledáte cestovní pojištění na hory, na dovolenou k moři, či pro pracovní cestu právě do Ameriky. Jakmile si pojištění objednáte, obdržíte na email pojistnou smlouvu. Ta nabývá účinnosti po odeslání platby na účet pojistitele. Veškeré vyřízení vám tak zabere mnohem méně času, než kdybyste museli na pobočku zajít osobně.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0