Cestovní pojištění ke kartě: Kdy se vyplatí a kdy znamená riziko?

 

Nechce se vám při každé zahraniční cestě znovu sjednávat cestovní pojištění? Řešení, které hledáte, pak nabízí cestovní pojištění ke kartě, protože platí celý rok. Oproti klasickému jednorázovému pojištění si ale dejte pozor na často výrazně nižší limity pojistného plnění. Ve kterých případech s cestovním pojištěním ke kartě zbytečně riskujete?

cestovní pojištěníOdjíždíte na poslední chvíli? Cestovní pojištění sjednáte i pohodlně z domova online. 

Nebaví vás neustále hledat výhodné cestovní pojištění před každou vaší cestou do zahraničí? Můžete využít náš srovnávač, nebo spoléhat na celoroční cestovní pojištění na platební kartě. V druhém případě se sice zbavíte starosti se sjednáváním pojištění, ale musíte počítat s výrazně nižšími limity léčebných výloh i menší hranicí pro pojistné plnění u různých druhů připojištění.

Cestujte v klidu a pohodě s cestovním pojištěním Porovnat ceny

Dovolená v Evropě vyjde levněji s jednorázovým cestovkem

 

Jaké jsou doporučované limity léčebných výloh?

 • minimálně 1,5 milionu Kč v Evropě
 • minimálně 3 miliony Kč mimo Evropu
 

V evropských zemích průměrně zaplatíte pouhých   10 Kč denně za cestovní pojištění včetně běžných připojištění.

Když si chcete užít týdenní nebo dvoutýdenní dovolenou chytáním bronzu u moře nebo poznáváním evropských památek, vyjde vás sjednání jednorázového cestovního pojištění levněji (tedy 70 až 140 Kč) než cena cestovního pojištění k platební kartě. Výjimku tvoří pouze cestovní pojištění, které nabízí banky ke kartám zdarma.

srovnání cestovních pojištění 

Zdroj: Ceníky a weby bank k 9. 9. 2014

Kdy se hodí cestovní pojištění ke kartě?

Pokud se opakovaně vydáváte na cesty po Evropě a trávíte na nich podstatně více času než jeden nebo dva týdny za rok, můžete využít cestovního pojištění na platebních kartách. Platí po celý rok, ale délka zahraničního pobytu nesmí přesáhnout nejčastěji 90 dní v kuse.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění k platebním kartám?
 • Nedostatečný limit léčebných výloh
 • Absence některých volitelných připojištění (např. pojištění zavazadel, storno zájezdu, pojištění odpovědnosti)
 • Nižší limity pojistného plnění u připojištění
 • Kdo může čerpat pojistku? (pouze držitel karty nebo i členové rodiny)
 • Méně typů pojištěných rizik v porovnání s jednorázovým pojištěním
 • Lze využít i pro pracovní cesty, ale pojištění odpovědnosti za škodu na věcech zaměstnavatele je nutné sjednat samostatně

Jestli vás ale často lákají výlety do dálek a opouštíte při vašem putování hranice Starého kontinentu, vyplatí se bezmezně na cestovní pojištění ke kartě nespoléhat. Mimo evropské státy se totiž doporučuje mít uzavřeno cestovní pojištění s limitem léčebných výloh nejméně 3 miliony Kč. Téměř žádné cestovní pojištění ke kartě tohoto limitu ale nedosahuje. Proto pokud letíte za exotikou do světa, sjednejte si raději klasické cestovní pojištění

TIP

Nezapomeňte na platební kartu a číslo na asistenční službu

 • Pokud spoléháte na to, že vás v kritické situaci zachrání cestovní pojištění ke kartě, nesmíte platební kartu nechat doma. Pro čerpání pojistky ji musíte mít u sebe.
 • Taky nikam nezašantročte kartičku s telefonním číslem asistenční služby, kterou budete v cizině volat, když se vám něco nemilého přihodí. Hodí se mít po ruce i číslo pojistné smlouvy.

 • Rovněž nepodnikejte výlety do zemí Evropské unie pouze s průkazem pojištěnce. V České republice jsou zdravotnické služby poměrně levné, ale o jiných členských státech EU to většinou neplatí. Pokud nechcete platit vysokou spoluúčast při lékařském vyšetření v cizině, na kterou jsou tamní obyvatelé zvyklí, sjednejte si raději cestovní pojištění.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1