Léto se blíží. Sjednejte si cestovní pojištění

 

Léto klepe na dveře, začíná hlavní sezona letních dovolených. Ročně vycestuje na zahraniční dovolenou přes milion českých turistů. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Aby se letní výprava do zahraničí neproměnila v peklo, zabezpečte sebe a svou rodinu pomocí cestovního pojištění.

léto se blíží Pro každou příležitost se hodí jiné cestovní pojištění. Právě účel cesty citelně ovlivňuje denní sazbu cestovního pojištění. Milovníci adrenalinových sportovních zážitků zaplatí mnohem více než osoby sluníci se na pláži. Další důležitý faktor výše poplatků představuje cílová destinace. Nejnižší cenu cestovního pojištění očekávejte při cestování po Evropě. Mimoevropské destinace mají vyšší tarify. Záleží na bezpečnostní situaci konkrétné země. Řada pojišťoven má speciální tarif pro každý stát, jiné pojišťovny dělí svět pouze na Evropu a zbytek planety. Nezbytnou roli hraje též délka zahraničního pobytu. Víte, jak vybrat vhodné pojištění? Orientovat se pouze podle ceny pojištění by byla chyba, která se vám v případě problémů draze vymstí.

Kalkulačka cen cestovního pojištění onlineSjednat cestovní pojištění

Jak vybrat vhodné pojištění

Pojištění léčebných výloh představuje nejdůležitější část cestovního pojištění. Hradí se z něj nejnutnější ambulantní péče, hospitalizace, převoz sanitkou a mnoho dalších úkonů spojených s léčením. V mnoha státech je zdravotní péče mnohem dražší než u nás doma. Proto je důležité správné nastavení výše krytí. Sami si můžete vybrat z několika úrovní krytí. Nejnižší limity plnění začínají na zhruba milionu a půl. Důkladně si prostudujte, jakou zdravotnickou pomoc pojišťovna hradí. Například při návštěvě zubaře pojišťovna hradí pouze základní ošetření obvykle do deseti tisíc korun.

Doplňkové služby

 

Doplňkové služby cestovního pojištění:

  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti za škodu
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění stornovacích poplatků
  • Pojištění zpoždění letu

 

Většina turistů si vystačí se základním pojištěním. Nicméně možnosti cestovního pojištění jsou široké. Ocitnout se v cizí zemi bez kufrů a osobních věcí není nic příjemného. Problém řeší pojištění zavazadel. To se sjednává pro případ ztráty při přepravě nebo krádeži. Základní pojistný limit se pohybuje kolem 10 000 korun. Pojištění odpovědnosti za škodu (lidově označované jako pojištění proti blbosti) vás ochrání, pokud někomu způsobíte svým jednáním škodu na zdraví nebo majetku. Cestovní pojištění se často kombinuje též s úrazovým pojištěním. Zajímavou službou je bezpochyby pojištění stornovacích poplatků, které se vztahuje na celý zájezd, samostatné letenky a jízdenky nebo úhradu za ubytování.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0