Cestovní pojištění potápění

Dobrý den, jedu na dovolenou a mám zaplacený týdenní kurz potápění :-) Můžete mi poradit jaké pojištění zvolit? Děkuji moc. Husák

Odpověď

Dobrý den, pane Husáku,

děkujeme za Váš dotaz. Každá z pojišťoven nahlíží na potápění jinak. Některá ho řadí mezi rizikové sporty, někde je bráno jako extrémní sport a jsou i pojišťovny, které potápěče nechtějí pojistit vůbec. Jením z podstatných omezení je především i ponoru. Například pojišťovna AXA Assistance, jejíž pojištění také naleznete v naší nabídce, rozděluje potápění následovně:

Běžné sporty - potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 10 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
Rizikové sporty - jsme zahrnuli potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 40 metrů s instruktorem, nebo bez instruktora, ale za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu.
Extrémní sporty - jsme zahrnuli potápění s použitím dýchacího přístroje do hloubky větší než 40 metrů, ale pouze za předpokladu, že osoba je držitelem potřebného certifikátu (oprávnění) provozovat danou aktivitu, seznam extrémních sportů je rozšířen také o potápění se žraloky.

Je tedy nutné vždy se informovat u dané pojišťovny na přesné pojistné podmínky. Jejich nedodržení se totiž nevyplácí. Pojišťovna v takovém případě pojistné plnění buď zkrátí, nebo odmítne poskytnout.

Husák

22. Aug. 2014

Byla pro Vás odpověď užitečná?

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Další dotazy z kategorie Cestovní pojištění