ŠETŘÍME DOMA: Na dovolenou jeďte pod stan či na chatu s přáteli

 

Jak ušetřit na dovolené v České republice? Máme pro vás pět jednoduchých rad, které pomohou.

hlavní město PrahaDíky slevovým portálům můžete zažít klidně dovolenou i v hlavním městě. 

Jak šetřit v zahraničí už víte. Jenže co když dovolenkujete v českých luzích a hájích? Je to už samo o sobě úsporné opatření pro celou rodinu? Ne tak docela. I tuzemská dovolená vám umí udělat díru v rozpočtu. Jenže ne, když znáte naše jednoduché tipy. Přinášíme pět favoritů.

1. Využijte akce slevových portálů

Platit plnou cenu za rodinnou dovolenou nemusíte. Díky slevovým portálům můžete ušetřit i 60 – 70 % z původní ceny pobytu. Vyvézt rodinu tak můžete i do takových míst, která by byla jinak nad vaše možnosti. Pěkný hotel s bohatým programem a bohatým rautem nebývají výjimkou. A klidně i v hlavním městě. Takže proč platit víc, než je nutné?

2. Jeďte pod stan

Máte omezený rozpočet, ale přesto byste rádi vypadli ze stereotypu? Sbalte stan, spacáky a karimatky a běžte pod stan. Využít můžete volnou přírodu, která skýtá mnohá dobrodružství pro vás i děti, nebo skvěle vybavené kempy. Jsou cenově příznivé, a navíc nabízí kromě sprch a toalety i celou řadu možností, kde se najíst. Ať už máte rádi pizzu, langoš nebo českou klasiku.

3. Pronajměte si chatu s přáteli

Vybrali jste si chatičku na Šumavě či v Krkonoších, ale je na vás až příliš velká a drahá? Sbalte své přátele a udělejte si společnou dovolenou. Můžete se podělit nejen o náklady za ubytování, ale třeba taky za benzín nebo i vyvařování. A navíc platí, že větší parta znamená více zábavy!

TIP

Líná huba, holé neštěstí

Poptejte se kamarádů a známých, jestli někdo nemá volnou chatu. Tímhle způsobem můžete přijít téměř zadarmo k příjemné dovolené.

 

4. Sbalte všechno potřebné s sebou

Jedete na dovolenou autem a máte místo v kufru? Přibalte si i nejrůznější sportovní náčiní jako tenisové rakety, rybářské pruty, golfové hole, nafukovací či fotbalový míč. Ušetříte za půjčovné, které nebývá nejlevnější. Takhle podobně se sejdou třeba i lehátka nebo slunečník.

5. Užívejte si volného času zdarma

V letních měsících je celá řada různých festivalů, na které můžete zcela zdarma, nebo za symbolické vstupné. Stejně tak do letního kina můžete přijít s pár korunami. Utratíte maximálně za občerstvení, pokud si ovšem nevezmete vlastní. Využijte právě tyto akce namísto drahých výletů. Stejně tak i koupání v přehradě vás nestojí ani korunu.

TIP

A ostatní tipy jak ušetřit znáte?

Přečtěte si další díly našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA!

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3