ŠETŘÍME DOMA: Využijte levné letenky a ustelte si zadarmo

 

Chcete šetřit i v dovolenkový čas? Přinášíme 7 tipů, jak vycestovat za hranice levněji než ostatní.

Levné cestování 

Doma šetříte, ale když vyjíždíte na dovolenou, najednou se ty peníze rozkutálejí ani nevíte jak? Přinášíme 7 jednoduchých tipů, jak na dovolené šetřit už v zárodku. Díky nim stoprocentně neutratíte za drahocenné chvilky volna tolik co dříve.

1. Nabídněte chatu výměnou za letní sídlo

Díky výměnným sítím (např. Intervac) můžete svou nemovitost na chvíli vyměnit třeba za letní sídlo ve Francii. Funguje to velmi jednoduše, do takové sítě zaregistrujete svou nemovitost a o prázdninách ji jednoduše půjčíte výměnou za nemovitost zájemce. Obavy jsou zbytečné, přehled referencí vám prozradí, zda do toho jít. A je z čeho vybírat.

2. Usněte na gauči místních a neplaťte ani korunu

Zvláště pro dobrodružné povahy je určen CouchSurfing. Představuje netradiční způsob cestování pro nezávislé cestovatele, kteří se rádi seznamují s novými lidmi a chtějí poznat místo přímo od lidí, kteří v něm žijí. Projekt už od svého vzniku v roce 2004 využilo přes 1,5 milionu lidí z více než 70 000 měst. Bezplatně poskytli místo k přespání, dobré rady i svůj volný čas. A opět je o vaši bezpečnost postaráno díky hodnocení a referencím.

3. Létejte za pár korun

Máte zařízeno ubytování přes CouchSurfing či výměnnou síť a potřebujete se dopravit z místa A do místa B? Využijte nabídky nízkonákladových společností, můžete se dostat na velmi příjemné částky, o kterých se vám u velkých aerolinek mohlo jen zdát. Že se bojíte, aby letadlo doletělo do cíle, a bude všechno v pořádku? Přečtěte si reference a vyhledejte zkušenosti druhých, uklidní vás.

A nezapomeňte na levné cestovní pojištění Srovnat pojištění

4. Nebojte se Last Minute nabídek

Chcete na pěknou dovolenou, ale nedosáhnete na ni finančně? Počkejte si na Last Minute nabídky, kdy ceny klesají až o 30 %. Cestovní kanceláře mají zájem zaplnit zbývající místa, a tak jednoduše musí s blížícím se termínem s cenou níž. Často tak narazíte na zajímavé All Inclusive nabídky. Malou nevýhodou ovšem je, že ne vždy narazíte na destinaci, kterou si přejete. I když – není právě teď ta pravá chvíle vyzkoušet něco nového?

5. Využijte dovolené, na které letí děti zdarma

Mnoho cestovních kanceláří nabízí dovolené pro rodiny s dětmi. Právě malí cestovatelé mají často dovolenou zdarma. Není přitom nutné, aby jeli oba rodiče, akční nabídka často platí, i když jede jen jeden z nich. Dokonce lze narazit i na nabídky pro dvě děti zdarma.

6. Koukněte po nabídkách z Německa

Cestovní kanceláře v Německu mají daleko rozsáhlejší nabídku zájezdů než v tuzemsku. Jsou vhodnou volbou zejména tehdy, chystáte-li se za exotikou. Na rozdíl od českých cestovek totiž nabízí cenově výhodně zájezdy do těchto oblastí i v létě.

7. Jeďte mimo hlavní sezónu

V červenci a srpnu je zvýšená poptávka po zájezdech, a proto bývají ceny dražší, než kdybyste jeli až v září. I v pozdním létě je ale přitom ještě hezky a často potkáte na pláži daleko méně turistů. A výhoda? Samozřejmě cenová – takové zájezdy „mimo špičku“ vás totiž vyjdou daleko levněji.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6