Vybavení na dovolenou: Co nezapomenout koupit?

 

Dovolená má být období odpočinku, rozjímání a relaxace. Často však skutečnému relaxu brání jedna dost podstatná věc. Nedostatečný komfort. Na cizí prostředí se dlouho zvyká, chybí možnost kdykoliv si uvařit kávu či čaj, naopak nechybí hluční sousedé, nutnost neustále hlídat, zda máte dostatek pitné vody, že se vás nikdo nesnaží okrást atd. Co si vzít tento rok s sebou na dovolenou, aby byl váš výlet skutečně příjemný?

vybavení na dovolenou 

Co si dáte k pití?

V mnoha zemích musíte neustále dokupovat balenou vodu, jelikož za normálních okolností není bezpečné pít vodu z vodovodu a jiných zdrojů. Problém je i čištění zubů či oplachování obličeje. To může být otravné a pro obyčejného smrtelníka to znamená jen další starost navíc. Jak udělat situaci se špatně dostupnou pitnou vodou lépe stravitelnou?

Pití nevhodné vody může vést k vážným zdravotním problémům. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Pokud si sjednáte cestovní pojištění online, můžete získat dodatečnou slevu. Například ČSOB nabízí cestovní pojištění s 10% slevou při sjednání online.

Dnes se naštěstí již vyrábí kvalitní filtrační lahve, které bezpečně odstraní většinu nečistot z vody, co si napustíte v hotelovém pokoji. Pokud lahvím nedůvěřujete, sáhněte po chemické dezinfekci. Do horka i do zimy pak pomáhá termoska. Udržuje teplo i chlad nápoje. Omylem jste se napili nefiltrované vody a cítíte, že vám žaludek pracuje? Přibalte s sebou na cesty živočišné uhlí či malou placatku s alkoholem.

Dochází mi baterka

Že si máte zabalit adaptér, pokud cestujete do zemí s jinými zásuvkami, vám asi říkat nemusíme. Nezapomeňte však, že do písku či stromu si nabíječku nezapojíte. Hodit se vám bude proto záložní zdroj v podobě powerbanky. Dnes se již vyrábí i solární, takže v případě nouze se může na pláži slunit s vámi. Pokud vezete více přístrojů, vezměte si s sebou i kompaktní rozbočovač USB. Tak vám bude stačit i ta jedna osamělá zásuvka na hotelovém pokoji.

Pořiďte si na cesty mobilní internet a zůstaňte online.Srovnat internet

Pořádně si vyprat

Propocené tričko či kalhoty polité od limonády? Přibalte s sebou i malé množství pracího prostředku. Jedná se o absolutní nutnost na dovolené s dětmi a o dobrého pomocník, když cestujete sami. Co se týče hygieny, nezapomeňte na dezinfekční gely a vlhčené ubrousky.

 

Vyzkoušejte si, zda vám nevadí spát v masce na oči dřív, než za ni zaplatíte. Využijte odložené platby MALL Pay.

 

Pořádně se vyspat

Někde se přes den odpočívá a v noci paří. Pokud patříte mezi ty, co se v noci raději vidí v posteli, ale vadí vám rámus, přibalte s sebou špunty do uší. Při siestě zase oceníte masku na oči. Dnes se již dokonce vyrábí některé se zabudovanými sluchátky, takže můžete poslouchat hudbu či bílý šum. Nevadí-li vám trochu hluku, za to nesnášíte při spaní horko, pořiďte si malinký větráček na baterky. Uvidíte, že i drobounký přenosný ventilátor umí divy.

mall pay 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6