Které banky aktuálně snižují úroky u hypoték?

 

Sníte o vlastním bydlení? Nyní je správný čas proměnit sny ve skutečnost. Úrokové sazby hypotečních úvěrů u ČSOB klesají o 0,3 procentního bodu (p. b.), hypotéky GE Money Bank snižují úrok o 0,25 p. b. a pád úroků neminul ani hypotéky od Hypoteční banky.  Podívejte se na aktuální výši úrokových sazeb u jednotlivých produktů.

pokles úroků hypotékyPrůměrná úroková sazba u nových hypoték dosáhla v červenci 2014 nového minima; 2,72 %. 

Něco si přejte, opět totiž padají úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Pokud jste si přáli zařídit si vlastní bydlení, bude váš sen o něco snáze splnitelný u ČSOB, Hypoteční banky a GE Money Bank, protože tyto instituce v půlce srpna snížily úroky svých hypoték. U kterých produktů konkrétně můžete čekat příznivější úrokové sazby?

Změny u ČSOB a Hypoteční banky

Začátkem tohoto týdne klesl úrok u ČSOB hypotéky i Hypotečního úvěru od Hypoteční banky průměrně o 0,3 procentního bodu.

úrokové sazby hypotékZdroj: weby bank k 20. 8. 2014 

V uvedených úrokových sazbách je započtena sleva za využití pojištění u ČSOB Pojišťovny (pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti a pojištění úvěru) ve výši 0,10 % p.a. a také sleva za splácení úvěru formou inkasa z účtu u ČSOB/ERA ve výši 0,10 % p.a.

Která banka nabízí nejvýhodnější hypotéku? Srovnat hypotéky

Kromě těchto změn klesnuly úroky i dvou dalších produktů Hypoteční banky, u Realitní hypotéky a Hypotéky po webu. Podle délky trvání úvěru nyní nabízí Realitní hypotéka úroky v rozmezí 3,04 % až 4,79 % při úvěru do 70 % hodnoty nemovitosti. U Hypotéky po webu jde o rozpětí úroků od 2,54 % až 3,89 %. Nejnižší úrok dostanete u Hypotéky po webu do 70 % hodnoty nemovitosti a s dobou splácení 3 let.

Pád úroků u hypotéky od GE Money Bank

Hypotéce od GE Money Bank klesnula úroková sazba o 0,25 p. b.. U GE Money Bank vám poskytnou hypoteční úvěr maximálně do 80 % tržní hodnoty nemovitosti, na kterou si u banky půjčujete. Když si vezmete úvěr na 1 rok, zaplatíte úrok 3,45 %, u 3 nebo 5 let 2,54 % a při hypotéce na 10 let to bude 3,59 %.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1