Hypotéka bez registru – ano, či ne?

 

Rádi byste získali hypotéku, ale máte zápis v registru, nebo nechcete dokládat bance své příjmy? Ještě není nic ztraceno. Řešením je takzvaná hypotéka bez registru, která z vás informace tahat nebude.

Hypotéka bez registru 

Většina z nás jde s žádostí o hypotéku do banky. Abychom si ale splnili svůj sen o vlastním bydlení a hypotéku získali, musíme projít důkladnou prověrkou. Bonita klienta je totiž důležitým kritériem pro vyhovění žádosti o hypotéku – banka chrání sama sebe před možným úvěrovým rizikem. Nejenže musíte dokládat příjmy, ale automaticky se vaše jméno stává i vyhledávací frází v  registru dlužníků. A právě tato chvíle může být pro někoho konečná.

A to přitom nemusíte být žádný notorický dlužník, abyste se dostali do registru dlužníků. Někdy stačí malé zaškobrtnutí a už se vám automaticky přibouchnou dveře k některým finančním produktům s hypotékou v čele. Jak si ale pořídit byt či dům bez finanční pomoci banky? Většina z nás si nemovitost pouze z vlastních úspor může sotva dovolit. Ale nezoufejte. Pokud jste neobstáli v bance, ještě nemusíte být odkázaní na život v podnájmu, pokud nechcete. V takovém případě můžete zažádat o hypotéku bez registru, kde jsou podmínky pro schválení poměrně benevolentní.

Hypotéka bez registru

Tento speciální finanční produkt pracuje na jednoduchém principu – poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků a ani po vás nechce doložit výši příjmů. Hypotéku vám často poskytne i tehdy, pokud je na vás uvalena exekuce.

Předností takové bezpříjmové hypotéky je i mnohem menší administrativní zátěž a kratší doba vyřízení. Nemusíte totiž složitě dokládat důvody a s ním spojené podklady, proč o hypotéku žádáte. V tom je jí podobná americká hypotéka, která je rovněž bezúčelová. Společným znakem je i možnost předčasně splatit hypotéku bez sankčních poplatků.

Hypotéku bez registru můžete použít na cokoliv. Kromě koupě domu, bytu či rekreačního objektu ji využijete i k refinancování stávající hypotéky, renovaci bydlení nebo ke koupi spotřebního zboží. Někteří klienti ji využili k vyplacení exekuce nebo jako formu konsolidace nevýhodných půjček.

Pro koho se hodí hypotéka bez registru

O hypotéku bez doložení příjmu může zažádat každá fyzická či právnická osoba starší 18 let, která z nejrůznějších důvodů nedosáhla na úvěr v bance. Poskytovatel hypotéky se přitom nepídí po důvodu, proč k tomu došlo. Vhodné řešení hlavně pro ty, kteří jsou v registru kvůli nepatrné drobnosti, nebo mladé lidi, kteří potřebují peníze pro svou rodinu a nemohou doložit výši svých příjmů. Půjčit si mohou v podstatě neomezeně s tím, že výši splátek a dobu splácení (až 30 let) přizpůsobují vlastním potřebám. Jedinou podmínkou je ručení nemovitostí.

Porovnejte si ceny hypoték Online kalkulačka

Kdo poskytuje hypotéku bez registru?

Hypotéky bez registru najdete v produktových řadách nebankovních společností. Ne všechny jsou ale seriózní a nabízí skutečně výhodnou nabídku. Je na místě, abyste si o vybraných společnostech zjistili co nejvíce informací. Zkuste si v internetových diskuzích vyhledat zkušenosti ostatních klientů, hodně vám napoví. Dobrým měřítkem serióznosti je i klientský servis a podoba webových stránek.  

Výhody a nevýhody hypotéky bez registru

Výhody hypotéky bez registru Nevýhody hypotéky bez registru
Můžete mít záznam v registru dlužníků Máte vyšší úroky než u bankovních hypoték
Nemusíte dokládat příjmy Hrozí vám vysoké sankce při nedodržení podmínek
Nemusíte dokazovat účel úvěru Můžete narazit na podvodné nebankovní společnosti
Výše půjčky není omezena horní hranicí Zavazujete se nemovitostí
Můžete ji kdykoliv splatit bez poplatků  

Hypotéka bez doložení příjmů je možná vhodnou volbou pro všechny, kteří se z nějakého důvodu dostali do finančních problémů a i přesto potřebují větší obnos peněz. Daní za to ale je vyšší úrok než u klasických bankovních hypoték a vysoké sankční pokuty, které hrozí při nedodržení podmínek. V případě, že nedokážete splácet své závazky, můžete poměrně snadno přijít i o nemovitost, kterou ručíte. Než se tedy vydáte zažádat o tento typ hypotéky, důkladně zvažte své finanční možnosti a popřemýšlejte nad důvodem, proč vám v bance žádost o hypotéku zamítli. Co když k tomu byl pádný důvod?

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5