Jak rezervovat výhodné úroky u hypoték? Banky vám dají lhůtu 14 až 60 dní

 

Úrokové sazby hypotečních úvěrů se brzo odlepí od dna. Aktuálně nejnižší úroky si ale můžete v bankách zamluvit, abyste na ně dosáhli, i když sazby poletí nahoru. Jak to funguje?

jak rezervovat výhodné úroky u hypotékNejnižší úrokové sazby hypoték můžete aktuálně hledat u UniCredit Bank či mBank. 

Hypotéky jsou sice rekordně levné, ale pokles úrokových sazeb se zastavil. Nyní hrozí nárůst sazeb. Proti horolezeckému výletu úroků k výšinám se ale můžete na omezenou dobu zajistit.

Tři banky už úrokové sazby hypoték zdražily

Průměrná nabídková sazba hypoték přestala v květnu klesat a v červnu po 18 měsících nepatrně povyrostla. V indexu průměrných nabídkových sazeb se projevilo zdražení Expobank, Komerční banky a Hypoteční banky nárůstem o 2 setiny procenta na 2,17 %.

Nepříznivý vývoj na mezibankovním trhu tlačí na rentabilitu hypoték a nárůst sazeb nevyloučila ani poslední z trojice největších poskytovatelů hypoték - Česká spořitelna. Jak stávající situace využít a zajistit si dopředu hypotéku s aktuální sazbou?

vývoj úrokových sazeb hypotékZdroj: GOLEM FINANCE, Hypoindex.com 

Zvažujete-li pořízení nového bydlení a rozhodnuli jste se pro konkrétní banku, součástí nabízených služeb je garance úrokové sazby. Jinými slovy banka vám po určitou dobu od předložení nabídky garantuje, že i v případě navýšení úrokových sazeb nedojde k navýšení sazby.

Největší banky garantují výhodné úroky maximálně měsíc

Tato lhůta se pohybuje v závislosti na zvolené bance od 14 do 60 dnů.

Tři největší banky, které v ČR nabízejí hypotéky délka garance úrokové sazby hypotéky
Hypoteční banka 30 dní
Komerční banka 20 dní
Česká spořitelna 30 dní

Zdroj: aktuální informace z webů bank k 15. 7. 2015

Vy si mezi tím optimálně ve spolupráci s hypotečním makléřem můžete zkompletovat dokumenty potřebné k vyřízení úvěru. Po předložení všech potřebných dokumentů bance začíná běžet proces schvalování úvěru zakončený podpisem úvěrové smlouvy a čerpáním finančních prostředků.

Zajištění nízké sazby i po skončení fixace není nemožné

Splácíte hypotéku a jste teprve v polovině fixační doby a obáváte se, že za rok či dva až budete jednat o sazbě pro nové fixační období, budou úrokové sazby znovu nahoře.

Která banka aktuálně nabízí nejvýhodnější hypotéku? Srovnat hypotéky

I pro vás představuje stávající situace rekordně nízkých úrokových sazeb příležitost, jak na hypotéce ušetřit. Cest jak si rezervovat úrokovou sazbu je několik a záleží, zda se rozhodnete zůstat ve stávající bance, nebo přejít ke konkurenci.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3