Převod hypotéky k Air Bank: Jak vypadá revoluce na hypotečním trhu?

 

Pokud vám brzo skončí doba fixace a pošilháváte po refinancování hypotečního úvěru, zbystřete. Air Bank totiž přichází s horkou novinkou. Banka vám umožní předčasné splátky hypoték, kdykoli si vzpomenete, a nebude si účtovat žádné poplatky. Prozradíme vám další výhody ale i vady na kráse.

převod hypotékyPřevodem hypotéky k Air Bank získáte úrokovou sazbu 2,4 % ročně. 

Čím Air Bank provokuje ostatní banky? Jinde můžete hypoteční úvěr splatit předčasně pouze v omezené míře nebo až po zaplacení tučného poplatku za mimořádné splátky. Když převedete hypotéku k Air Bank, umožní vám předčasné splátky v libovolné výši bez dalších sankcí.

Za samozřejmost můžete považovat i zvýšení či snížení výše měsíční splátky nebo změnu doby splatnosti. K provedení změn postačí pár kliků v internetovém bankovnictví. Hypoteční úvěr se vám zkrátka přizpůsobí.

Hypoteční trhák od Air Bank pořídíte nejpozději koncem března

Jedinými podmínkami zůstává požadavek neprotáhnout dobu splácení přes 35 let a zároveň doplatit celou hypotéku před dovršením 70. roku života.

Hypotéku flexibilní jako akrobat nabízí nízkonákladová banka zatím pouze vybraným klientům na dvou pobočkách v Praze a v Brně. Do konce března by se ale měla novinka dostat i na ostatní pobočky nebo na web.

Skutečně nezaplatíte žádné poplatky?

Bez vystavení účtu banka provede zpracování smlouvy, čerpání peněz i vedení úvěrového účtu nebo již zmíněné předčasné splátky. Jedinou výjimku očekávejte, když budete chtít převést hypoteční úvěr od Air Bank během fixačního období ke konkurenci. Jako náklady si banka strhne 0,1 % až 0,2 % z předčasné splátky. U hypotéky na 3 miliony to pak může dělat až 12 tisíc korun při odchodu po prvním roce. Nicméně když bude chtít s hypotékou utéct od jiné banky, zaplatíte většinou mnohem víc.

Flexibilitu hypotéky kompenzují méně oslnivé úroky

Zatímco snadné předčasné splácení hypotéky mohou klienti konkurenčních bank tiše závidět, úroková sazba ani výběr délky fixace už žádným esem v rukávu rozhodně nejsou. Můžete si zvolit pouze tříletou dobu fixace s pevným či variabilním úrokem.

Průměrná sazba hypoték se podle posledních údajů dostala na 2,37 % za rok. U Air Bank ale seženete mírně horší sazbu 2,4 % p.a.

Víte, kdo nabízí nejnižší úrok u hypoték? Porovnat hypotéky

Z Air Bank odejdou s prázdnou zájemci o zbrusu nové hypotéky, protože zatím se spouští pouze refinancování. Na klasické hypoteční úvěry si musí zákazníci počkat až do příštího roku, kdy je banka plánuje zařadit do nabídky.

Výhody a nevýhody služby Převod hypotéky k Air Bank

  • Mimořádné splátky i splacení celého úvěru kdykoli bez sankcí
  • Téměř žádné poplatky s výjimkou refinancování u jiné banky
  • Možnost libovolně měnit výši měsíční splátky
  • Pouze průměrná úroková sazba ve srovnání s ostatními
  • Krátká doba fixace
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2