Úrokové sazby hypoték stále atakují nejnižší hranice

 

Nepropásněte ideální dobu pro zažádání o hypotéku. Jestli si chcete pořídit vysněné bydlení, máte nejvyšší čas. Průměrné úrokové sazby hypotečních úvěrů nadále pokořují rekordy a dosahují nejnižší hranice. Levná hypotéka je díky refinancování dostupná i těm, kterým končí délka fixace.

hypotéka: přívěšek dům Úrokové sazby neustále klesají a nyní dosahují historického minima. Psychologická hranice tří procent byla prolomena v květnu letošního roku. Průměrná úroková míra podle statistik Fincentrum Hypoindexu klesla z dubnových 3,08 % na 2,96 %. Protože se jedná o průměrné hodnoty, můžete reálně narazit na nabídky o poznání nižší. Úroková sazba procentuálně vyjadřuje, kolik dlužník zaplatí věřiteli navíc. Hypotéka na bydlení ještě nikdy nebyla takto výhodná. Banky pozorují neustále stoupající zájem o půjčení peněz na pořízení nemovitostí. Současné situace mohou využít i lidé, kterým vyprší období fixace.

Hypotéka České spořitelny

Například hypotéka České spořitelny aktuálně láká klienty na nízkou úrokovou sazbu, která začíná na zajímavých 3,04 %. Půjčíte-li si 700 000 na nemovitost v hodnotě jednoho milionu, dosáhnete při pětileté fixaci na slibovanou úrokovou sazbu 3,04 procenta. Měsíční splátky budou oscilovat kolem stravitelných tří tisíc korun. Kdo se rozhodne pro hypotéku v hodnotě 85 % z ceny milionové nemovitosti, získá úrokovou sazbu od 3,19 %. Záleží čistě na žadateli, jaké si nastaví parametry úvěru.

Vybírejte hypotéku s nízkým úrokem onlineVybrat hypotéku

Refinancování hypotéky

Nešťastníci, kteří mají nevýhodnou úrokovou sazbu, mohou využít refinancování hypotéky. Pokud se vám blíží konec fixace úvěru na bydlení, neváhejte a porozhlédněte se po nabídkách bank. Přejít od jedné banky k druhé není nikterak složitý administrativní úkon. Současné úrokové sazby je možné si u některých bank rezervovat i rok dopředu. Rezervace úvěrových zdrojů může být zpoplatněna. Proto si pečlivě propočítejte, jestli se vám tento krok vyplatí. Současné úroky jsou lákavé, ale refinancovat hypotéku se nevyplatí lidem, kterým fixace ještě neskončila. Poplatky za předčasné ukončení před vypršením fixace jsou mnohdy velmi vysoké.

Spočítejte si nejvýhodnější hypotéku

Jestli toužíte po svém vlastním bydlení, přesvědčte se sami o výhodnosti současných nabídek. Hypotéka kalkulačka orientačně srovnává všechny nabídky. Stačí zadat základní údaje, jako jsou výše úvěru, účel hypotéky nebo plánovanou dobu splácení. Během pár kliků máte přehledné srovnání před sebou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1