Úrokové sazby hypoték začaly mírně stoupat

 

Po dlouhém období, během něhož neustále padaly úrokové sazby, přichází zvrat. Průměrná úroková sazba mírně vzrostla. Co to znamená pro ty z nás, kteří chtějí uzavřít hypotéku?

Úrokové sazby hypoték Končí několikaleté období neustále klesání úrokových sazeb? Zřejmě ano, ale zda přijde výraznější zdražování hypoték je ve hvězdách. Nyní trochu statistik. Podle údajů Fincentra pokořil hypoindex historický rekord v červnu tohoto roku. Klesl na hodnotu 2,95 %. Od té doby mírně roste. V červenci dosahovala průměrná hodnota rovných tří procent a v srpnu stoupla o jednu setinu na 3,01 %. Mohlo by se zdát, že letní nárůst úrokových sazeb znamená velkou tragédii pro lidi, kteří si chtějí vzít úvěr na bydlení. Opak je pravdou. V dlouhodobém horizontu nabízí banky jedny z nejlevnějších hypoték. Například v roce 2008 přesahovaly úrokové sazby dokonce pět procent.

Věštění z hypoteční koule

Dá se předpokládat, že v následujících měsících některé banky své hypotéky zdraží. Zatím se růst dotkl víceméně pouze jednoletých sazeb, které nejsou u klientů příliš populární. Proto by neměli váhat lidé, kteří touží po vlastním bydlení. Podle analytiků není čas na otálení. Přesvědčte se sami v nástroji "Hypotéka kalkulačka". Údaje v ní jsou neustále aktualizovány. Máte tak přístup k přesným informacím, který úvěr na bydlení je pro vás v současnosti nejvýhodnější.

Vyberte si nejvýhodnější hypotéku   onlineVybrat hypotéku

Ačkoli průměrné hodnoty úroků jsou rovny číslu 3,01 %, můžete samozřejmě narazit i na nabídky, které jsou daleko výhodnější. Záleží pouze na nastavení základních parametrů hypotéky, jako jsou výše splátky, délka splácení nebo délka fixace. Tedy období, po které máte zaručenou neměnnou úrokovou sazbu.

Vydělejte na konci fixace

Na nízkých úrokových sazbách mohou vydělat lidé, kterým končí fixace. S blížícím se konce zafixované úrokové sazby, můžete změnit banku a získat nižší úrok. Radovat se mohou hlavně ti smolaři, kteří si zřídili hypotéku před pěti lety, kdy úrokové sazby dosahovaly téměř šesti procent. Srovnání hypoték z té doby a dnešních podmínek působí až neuvěřitelně.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1