Velký přehled hypoték: Suverénně vládne UniCredit Bank

 

Hypotéky jsou nejlevnější v historii. Každý, kdo uvažuje o vlastním bydlení, ví, že úrokové sazby hypoték se drží na rekordně nízkých hodnotách. Ale už se objevují první náznaky, že situace se může brzy změnit. Které banky aktuálně nabízí nejlepší podmínky?

hypotéky Hypotéka je jedním z mála prostředků, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Stala se běžnou součástí mnoha rodin. Aby se z úvěru nestala doživotní koule na noze, je potřeba pečlivě počítat a vybírat. Při stotisícových a milionových částkách znamená každá desetinka dolu z úroku zajímavou úsporu. Opravdu nízko se sazby pohybují u tříletých a pětiletých fixací. Nicméně banky zlevňují i hypotéky s dlouhodobější fixací.

1,49 je číslo, se kterým UniCredit Bank všechny porazila

V našem srovnání jsme se zaměřili na banky, které inzerují sazby pod psychologickou hranici 2 % p.a. Ze všech nabídek na hypotečním trhu na první pohled zaujme hypotéka od UniCredit Bank. Rekordní úrok 1,49 % p.a. doslova bije do očí. Dostane ji každý, kdo uzavře úvěr na bydlení s tříletou fixací a při maximální výši do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Druhá příčka patří mBank

Stříbrnou pozici obsadila mBank s akčním úrokem od 1,69 % p.a. při fixaci na tři roky. Kdo chce získat hypotéku se slevou, musí si sjednat životní pojištění a ze svého zaplatit alespoň jednu desetinu nemovitosti. Když podmínky nesplníte, sazba dramaticky roste. V některých případech překoná i 3% úrok.

Kdo ještě patří na stupně vítězů?

O bronzovou medaili svádí tuhý boj dvě banky – Fio a Wüstenrot. Nabídka Fio banky začíná u hypoték s variabilní sazbou od 1,71 % p.a., s fixací od 1,88 % p.a. Jenže zda obdržíte nejnižší možnou sazbu záleží na úvěrové historii a dalších parametrech. Například úvěr musí přesahovat 2 miliony korun a hypotéka musí být do 70 % hodnoty nemovitosti.

Ani Wüstenrot nemá podmínky zrovna jednoduché. Extra úrokovou sazbu 1,84 % ročně dostanou klienti, kteří mají hypotéku do 85 % hodnoty zastavované nemovitosti s tříletou fixací. Sleva se týká pouze úvěrů nad 1,3 miliony.

Hypotéka od UniCredit BankVíce informací

Těsně ale přece

Pod dvouprocentní hranici se vešla ještě celá řada bank. Většina však pouze o jednu setinu. Základní sazbu 1,99 % p.a. nabízí Česká spořitelna, Komerční banka, Era, Equa bank, ČSOB, Sberbank nebo Raiffeisenbank. Nejlépe si stojí Hypoteční banka. Ta láká na zajímavé slevy až o 0,4 %. Čím vyšší hypotéku si vezmete, tím nižší úrokovou sazbu získáte. Rázem se tak hypotéka od Hypoteční banky probojovává na přední pozice.

Příklad: Jakou dostanete úrokovou sazbu

Hodnota nemovitosti: 2 500 000 Kč
Vlastní peníze 500 000 Kč
Výše úvěru: 2 000 000 Kč (80 % hodnoty LVT)
Doba fixace: 3 roky
Doba splácení: 25 let

Banka Sazba Měsíční splátka
UniCredit Bank 1,49 % p.a. 7 990 Kč
mBank 1,69 % p.a. 8 179 Kč
Wüstenrot 1,74 % p.a. 8 226 Kč
Česká spořitelna 2,19 % p.a. 8 663 Kč
Hypoteční banka 2,39 % p.a. 8 862 Kč
ČSOB 2,39 % p.a. 8 862 Kč
Fio banka 2,43 % p.a. 8 902 Kč

Zdroj: Kalkulačky bank

Základní sazby nejsou všechno

Řídit se pouze akčním úrokem není moudré. Inzerované sazby jsou minimální a po uplatnění veškerých slev. Jak dokazuje příklad s Fio bankou, která láká nové klienty na zajímavý roční úrok 1,88 %. Přesto výsledná sazba zrovna k radosti není. Proto vždy pečlivě porovnávejte hypotéky a neřiďte se pouze akčním úrokem, ale vše si důsledně spočítejte.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6